Okno Capital – luksusowa natura drewna – Portal PR - 24PR
Okno Capital – luksusowa natura drewna

23.11.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Stolarka okienna ma istotny wpływ na wygląd domu. Okna wykonane z drewna dodają budynkowi elegancji i szyku oraz są gustownym dopełnieniem stylowych wnętrz. Luksusowe okna drewniane Capital, dostępne w ofercie firmy Stolbud Włoszczowa, to produkt dedykowany miłośnikom naturalnego piękna.

Odpowiednio dobrane okna są ozdobą budynku, ale także zapewniąją ciepło, ciszę i bezpieczeństwo domownikom. Drewniana stolarka okienna cieszy się coraz większą popularnością, gdyż posiada liczne walory estetyczne oraz użytkowe. Firma Stolbud Włoszczowa  wykorzystała najlepsze cechy szlachetnego surowca jakim jest drewno, tworząc ekskluzywne okna Capital, należące do grupy produktów Premium.

Bogactwo kolorów i kształtów
Stolarka okienna Capital jest wykonana z wyselekcjonowanego drewna sosny, dębu lub meranti. Surowiec poddaje się starannej obróbce – jest on klejony czterowarstwowo, impregnowany oraz trzykrotne lakierowany farbami kryjącymi lub transparentnymi. Szeroka paleta dostępnych odcieni pozwoli dopasować okna Capital zarówno do stylistyki wnętrz, jak i elewacji budynku. Ramy okienne mogą być pokryte transparentną powłoką lazurową lub kolorem z palety RAL. Farba typu lazur nadaje drewnu ciepłą, nasyconą barwę, nie zakrywając jego naturalnej faktury. Wybór odcieni transparentnych jest bardzo duży – od jasnej, wpadającej w żółcień sosny, przez mahoniowe odcienie dębu po nieco bardziej stonowane, wpadające w brąz barwy, takie jak lazur afromozja czy lazur kasztan. Okna pokryte farbą lazurową pomogą stworzyć w pomieszczeniu ciepłą, przytulną atmosferę. Dodadzą uroku wnętrzom i będą idealnie współgrały z drewnianymi meblami oraz parkietem w podobnej tonacji kolorystycznej. Firma Stolbud Włoszczowa oferuje również różnorodne barwy w obrębie palety RAL. Ramy okienne w kolorze białym lub w odcieniach szarości będą odpowiednie np. do pomieszczeń wymagających rozjaśnienia oraz do wnętrz urządzonych w nowoczesnym czy też minimalistycznym stylu. Na indywidualne zamówienie włoszczowski producent może przygotować okna o kształtach dopasowanych do potrzeb i upodobań klientów. Bogactwo dodatkowych akcesoriów oferowanych przez firmę Stolbud Włoszczowa, takich jak np. klamki w kolorze brązu, srebra czy starego złota, elementy ozdobne czy okiennice, pozwala stworzyć niepowtarzalne modele okien. Istnieje także możliwość wykonania szyb ze szkła ornamentowego lub witrażowego.

Nowoczesna technologia i perfekcyjne wykonanie
Wybierając stolarkę okienną kierujemy się, obok względów estetycznych, także praktycznymi. Bardzo istotne zatem są parametry techniczne okien. Ramy okienne Capital wyróżniają się stabilną konstrukcją, jedną z najgrubszych na rynku, która pozwala na użycie szyb o wysokim współczynniku izolacyjności termicznej oraz akustycznej. Ogromną zaletą tych drewnianych okien jest ich energooszczędność – przy zastosowaniu zestawów szybowych Ug=0,5 (W/m2K), możemy uzyskać współczynnik izolacji termicznej Uw już do 0,68 (W/m2K). Możliwość zamontowania antywłamaniowych zestawów szybowych oraz okuć przeciwwyważeniowych czyni stolarkę okienną Capital także bezpieczną. Zastosowanie klamek dwustronnych z wkładką na klucz oraz zamykaczy podwyższy komfort użytkowania okien.

Luksusowe, drewniane okna Capital będą ozdobą każdego budynku dzięki niepowtarzalnym walorom stylistycznym. Doskonale wkomponują się zarówno w nowoczesną, jak i w klasyczną oraz zabytkową aranżację architektoniczną.

fot. Stolbud
Producent: Stolbud Włoszczowa S.A.
www.stolbud.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.