Pierwsza w historii reklama kredytów mBanku – Portal PR - 24PR
Pierwsza w historii reklama kredytów mBanku

16.11.2010 Kategoria: bankowość, INTERNET, Reklama. Autor: ipis

Po raz pierwszy w swojej 10-letniej historii mBank rozpoczyna kampanię promującą kredyty przez internet, udzielane klientom banku nawet w 15 minut.

Dotąd w swoich reklamach mBank zachęcał przede wszystkim do założenia bezpłatnego, wielofunkcyjnego eKONTA. Promował też m.in. ubezpieczenia komunikacyjne, dostępne w ramach usługi Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych. Tym razem – po raz pierwszy w historii – internetowy bank reklamuje kredyty konsumpcyjne, oferowane stałym klientom przez internet nawet w ciągu 15 minut.

Nowa kampania opiera się na dobrze już znanym pomyśle: „nie wierz reklamie, sprawdź sam”. Aktorzy więc jak zwykle w filmach mBanku „tylko grają”, zachęcając odbiorcę, by polecaną ofertę sprawdził samodzielnie. Bohaterem spotu promocyjnego – poza klientem – jest tym razem także pies. Gadający.

Działania promocyjne, które rozpoczynają się 15 listopada 2010 r., adresowane są przede wszystkim do dotychczasowych, stałych klientów, którym mBank w ramach „Oferty dla Ciebie” automatycznie wylicza zdolność kredytową. Dzięki temu, w razie potrzeby, w szybki sposób mogą oni skorzystać z proponowanej kwoty kredytu, wybierając przy tym jego formę i sposób spłaty (do wyboru: kredyt gotówkowy, odnawialny w koncie lub karta kredytowa). Uproszczony proces kredytowy odbywa się on-line, a środki z kredytu mogą pojawić się na rachunku natychmiast. Wystarczy, że klient podpisał wcześniej Otwartą Umowę Produktową, eliminującą konieczność podpisywania następnych dokumentów.

Działania prowadzone w ramach najnowszej kampanii potrwają do 12 grudnia 2010 r. Będzie je można zobaczyć w internecie, telewizji (kanały ogólne i tematyczne: m.in. TVP1, TVP2, TVN, Polsat, TVN24, TVN Style, TVN Turbo, TVN7, TV4, Polsat Sport, Discovery Chanel, Animal Planet, TVP Info, AXN, Fox Life, Comedy Central i VH1), największych kinach (Multikino, Cinema City) oraz na outdoorze (billboardy, citylighty i siatki wielkoformatowe w największych polskich miastach).

Spot reklamowy, towarzyszący kampanii, został wyreżyserowany przez Marcina Serafina i wyprodukowany przez dom produkcyjny Film it. Kreację przygotowała agencja Ambasada Brand Communication (Grupa Czteryczwarete), a media zaplanował Dom Mediowy MPG.

W dotychczasowych odsłonach reklamowych mBanku przedstawialiśmy głównie zalety bezpłatnego eKONTA, za cel stawiając sobie pozyskanie nowych Klientów. Obecne działania kierujemy przede wszystkim do osób, które z naszych usług już korzystają – i to na zwróceniu ich uwagi nam zależy. Liczymy jednak, że dzięki pokazaniu możliwości, jakie dostępne są dla stałych Klientów mBanku, ofertą zainteresujemy także osoby korzystające z usług innych banków – mówi Piotr Jakubowski, naczelnik wydziału reklamy i zarządzania marką mBanku.

Spot reklamowy: http://www.youtube.com/watch?v=xbHJn-ccKMs

Źródło: mBank

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.