PKO Bank Polski „Perłą Polskiej Gospodarki” – Portal PR - 24PR
PKO Bank Polski „Perłą Polskiej Gospodarki”

23.11.2010 Kategoria: bankowość, Imprezy. Autor: biuro prasowe

Wysoka dynamika przychodów, bardzo dobra rentowność sprzedaży i świetna wydajność pracy – to między innymi te wskaźniki zadecydowały o zdobyciu przez PKO Bank Polski tytułu „Perła Polskiej Gospodarki” w kategorii „Perły Wielkie”. Prestiżowy certyfikat potwierdza przynależność Banku do elitarnego grona największych i najskuteczniejszych polskich firm.

Ranking „Perły Polskiej Gospodarki” jest od ośmiu lat przygotowywany  przez magazyn ekonomiczny Polish Market we współpracy merytorycznej z Instytutem Nauk Ekonomicznych PAN. Nagrody w rankingu przyznawane są w dwóch kategoriach – Perły Duże (firmy, których przychody wyniosły w danym roku co najmniej 100 milionów złotych) i Perły Wielkie (przychody w wysokości co najmniej 1 miliarda złotych). Aby zostać ujętym w rankingu, trzeba spełnić poza tym ostre kryteria ekonomiczne ustalone przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Należą do nich:

  • Dynamika przychodów
  • Rentowność sprzedaży
  • Zadłużenie
  • Stopa zwrotu brutto w aktywach
  • Stopa zwrotu netto na kapitale własnym
  • Wydajność pracy

Podobnie jak w latach poprzednich również i w tym roku laureaci rankingu odbierali nagrody podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczali je: przewodniczący sejmowej komisji „Przyjazne Państwo” Adam Szejnfeld oraz prezes wydającej magazyn Polish Market Oficyny Wydawniczej „Rynek Polski” Krystyna Woźniak-Trzosek. Patronat honorowy nad całym przedsięwzięciem objęli: wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz prezes Polskiej Akademii Nauk profesor Michał Kleiber.

Dynamiczny rozwój PKO Banku Polskiego, potwierdzony między innymi przez tytuł „Perły Polskiej Gospodarki, przekłada się również na coraz większe zaangażowanie w działania charytatywne. Jak pokazuje niedawny ranking Liderzy Filantropii 2010, Bank przeznaczył w tym roku na cele społeczne ponad 3,5 mln zł, czyli najwięcej spośród wszystkich firm z sektora finansowego.

Źródło: PKO Bank Polski

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.