PKO Bank Polski laureatem prestiżowych nagród – Portal PR - 24PR
PKO Bank Polski laureatem prestiżowych nagród

15.11.2010 Kategoria: bankowość, Rankingi. Autor: ipis

Kolejne rankingi potwierdzają rynkową siłę i atrakcyjność oferty PKO Banku Polskiego. Największy rodzimy bank został laureatem rankingu „Polskie Firmy” Dziennika Gazety Prawnej. Ponadto Bank zwyciężył w prestiżowym rankingu Dilerów Skarbowych Papierów Wartościowych prowadzonym przez Ministerstwo Finansów.

Ranking „Polskie Firmy” został przygotowany przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej wspólnie z firmą Dun&Bradstreet. Jego celem jest wyróżnienie największych przedsiębiorstw z udziałem rodzimego kapitału – zarówno prywatnego, jak i państwowego. Wśród laureatów pierwszej edycji rankingu znalazł się PKO Bank Polski, który zajął drugie miejsce wśród instytucji finansowych, tuż za ubezpieczeniowym gigantem PZU. Bank zajął jednocześnie 7. miejsce w klasyfikacji generalnej, obejmującej 100 największych polskich firm.

Jednym z wniosków płynących z ostatniego kryzysu finansowego jest to, że w gospodarce narodowej powinny funkcjonować silne instytucje finansowe z udziałem krajowego kapitału. Polski charakter naszego Banku traktujemy jako duży atut. Cieszymy się, że nasza działalność jest doceniana – mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes PKO Banku Polskiego.

Zwycięstwo w rankingu „Polskie Firmy” to nie jedyne prestiżowe wyróżnienie dla największego polskiego banku w ostatnim czasie. PKO Bank Polski zwyciężył również w rankingu Dilerów Skarbowych Papierów Wartościowych (DSPW) prowadzonym przez Ministerstwo Finansów. Wygraną w rankingu zapewnił Bankowi udany finisz – do połowy roku w klasyfikacji prowadzili dilerzy Pekao SA. Dzięki zwycięstwu Bank zagwarantował sobie status DSPW na 2011 rok, który daje prawo do kupowania obligacji i bonów skarbowych bezpośrednio na przetargach organizowanych przez resort finansów.

Źródło: PKO Bank Polski

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.