Polacy rasiści, każdy to powie – Portal PR - 24PR
Polacy rasiści, każdy to powie

29.11.2010 Kategoria: media. Autor: biuro prasowe

Gdy jeden z jurorów „Tańca z gwiazdami” oświadczył, że w Polsce jest rasizm, wylądował na dywaniku u szefów TVN. Polacy nie lubią, kiedy się im mówi, że są rasistami. Czy nimi są – o tym w raporcie w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST, już w najbliższy poniedziałek.

Ponadto w nowym WPROST: Polska jest najważniejsza, zawsze przy prezesie – Adam Lipiński, ulga w PiS i strach rozłamowców, refleksyjny Tadeusz Cymański w rozmowie z Tomaszem Machałą, syndrom Clintona, czyli wybory w Olsztynie. A także – mistrzowie improwizacji, czyli Polacy na kryzys, tap madl Dżoana Krupa oraz Najsztub pyta… Andrzeja Mleczkę, laureata Nagrody Kisiela 2010.

Polska Jest Najważniejsza to ugrupowanie, w którym 33 proc. członków to PR-owcy. Efekt – partii jeszcze nie ma, a już nie wychodzi z telewizji – zauważa w artykule wstępnym redaktor naczelny, Tomasz Lis. I konstatuje, że w polskich mediach ruchy PJN to informacja najważniejsza. Czasem rozważania o PJN przenoszą się na półkę wyższą, czyli debatę, czy PJN i Palikot odbetonują polską scenę polityczną. Brakuje za to odpowiedzi, po co miałyby ja odbetonować. I czy byłoby to obetonowanie prawdziwe. Co z tą polską…sceną polityczną – w najnowszym WPROST.

We WPROST także Adam Lipiński. Szara eminencja PiS. Jest zawsze obok Jarosława Kaczyńskiego, ale nie wychodzi z jego cienia. Pracuje z prezesem od początku lat 90-tych. A jednocześnie nie pali za sobą mostów, rozmawia z rozłamowcami, potrafi znaleźć wspólny język z dawnymi kolegami z opozycji, którzy dziś są po przeciwnej stronie. W relacjach z liderem PiS jest zawsze o kilka długości przed tymi, którzy błyszczą w mediach. On spokojnie rozgrywa swoją grę strategiczną. O Adamie Lipińskim – w najnowszym WPROST.

WPROST pisze też o skutkach rozłamu w PiS. W samej partii zapanowała raczej ulga. W powszechnej ocenie odeszli ci, którzy chcieli zmienić partię i odciąć od niej prezesa. U rozłamowców panuje raczej strach: notowania są katastrofalne. Wystarczy, że pęknie jedna osoba, a nowy klub może się rozsypać.

We WPROST również rozmowa z Tadeuszem Cymańskim. Tomaszowi Machale europoseł PiS mówi o tym, że krytyczne uwagi należy wygłaszać w cztery oczy, o romantycznej wizji polityki i konieczności demokratyzacji PiS. A także o tym, że wierzy w Prawo i Sprawiedliwość.

W cieniu wielkiej polityki w niektórych miastach toczy się kampania przed drugą turą wyborów samorządowych. W Olsztynie o fotel prezydenta walczy były prezydent Czesław Małkowski. Niemal bez plakatów i spotkań z wyborcami, w pierwszej turze dostał największe poparcie. W Polskę poszła wieść, że wybory w Olsztynie wygrał gwałciciel. W miasto – że Małkowski wraca, by się zemścić. Jak długa jest pamięć wyborców? I czy zarzuty o gwałt są przez wyborców traktowane równie poważnie jak inne przestępstwa? Miasto z syndromem Clintona – w najnowszym wydaniu WPROST.

Na łamach WPROST także raport jak Polacy traktują ludzi o innym kolorze skóry. Polacy nie lubią słuchać, że są rasistami. To my jesteśmy narodem, który cierpiał z powodu dyskryminacji. Jak sami moglibyśmy powtarzać takie wzorce wobec innych? A jednak. Przykładów nie brakuje. A z drugiej strony – Krystian Legierski właśnie został radnym Warszawy, niewykluczone, że wkrótce w sejmowych ławach zasiądzie pierwszy ciemnoskóry poseł. Jak to jest z naszą tolerancją wobec „obcych” – o tym w najnowszym WPROST.

We WPROST również o Polakach, którzy w czasach kryzysu przejmują stery w światowych firmach. Czasy kryzysu sprzyjają karierom Polaków. Zachodni menedżerowie są przyzwyczajeni do sukcesów i nie radzą sobie z krytyką, gdy kierowane przez nich firmy ogłaszają najgorsze wyniki od lat. Polacy mają umiejętności, które są pożądane w czasach kryzysu: kreatywność, ambicję, zdolność do przełamywania schematów. I nie przejmują się barierami. Rewolucje mamy we krwi. „Na kłopoty Kowalski” – w najnowszym numerze WPROST.

Joanna Krupa karierę zawdzięcza głównie sobie, swojej pracowitości i uporowi. Karierę za oceanem. W Polsce od kilku miesięcy jest niekwestionowaną gwiazdą programu „Top Model”. To dzięki niej śmiechem rozbrajamy nasze kompleksy wobec Ameryki. Frazami Dżoany posługuje się polska ulica, polski shopping mall i polski Facebook. Na czym polega fenomen jurorki „Top Model” – w najnowszym WPROST.

We WPROST również męska rozmowa Piotra Najsztuba z Andrzejem Mleczką. O tym, dlaczego w jego rysunkach dominuje polityka i seks, czy przez 30 lat politycy się zmienili, dlaczego lubi rozmawiać z kobietami. A także o ty, co trudno jest narysować i jakby wyglądał narysowany Mleczko. Andrzej Mleczko odbierze Nagrodę Kisiela podczas uroczystej gali 5 grudnia. Relacja z gali – w TVP1 6 grudnia o 22.40.

Najnowszy numer WPROST ukaże się z dodatkiem „WPROST O FINANSACH” – tym razem poświęconym kartom płatniczym. W dodatku m.in. dlaczego lepiej używać karty niż płacić gotówką, a także czym są opłatomaty, które od stycznia mogą się pojawić na naszych ulicach.

Nowy numer WPROST w kioskach od poniedziałku, 29 listopada. E-wydanie tygodnika – już w sobotę o północy. E-wydanie jest dostępne na stronie tygodnika (ewydanie.wprost.pl) oraz u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. na witrynach e-kiosk (www.e-kiosk.pl), eGazety (www.egazety.pl) oraz Nexto (www.nexto.pl). Użytkownicy iPadów mogą czytać WPROST, pobierając z App Store aplikację eGazety. Szczegóły – na www.wprost24.pl.

Źródło: Platforma Mediowa Point Group

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.