Prof. Jeffrey Cole na premierze polskiej edycji raportu World Internet Project – Portal PR - 24PR
Prof. Jeffrey Cole na premierze polskiej edycji raportu World Internet Project

08.11.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

Agora oraz Grupa TP zapraszają na konferencję „World Internet Project. Poland 2010”, podczas której zaprezentowane zostaną wyniki polskiej edycji międzynarodowego badania analizującego wpływ internetu na zjawiska społeczne, ekonomiczne i polityczne.  Gościem specjalnym konferencji będzie prof. Jeffrey Cole, twórca projektu World Internet Project.

Celem konferencji jest omówienie wyników przeprowadzonego po raz pierwszy w Polsce badania World Internet Project, którego partnerami są Agora oraz Grupa TP. Badanie zostało zrealizowane przez instytut badawczy Ipsos metodą wywiadów osobistych lub telefonicznych na dwutysięcznej próbie respondentów. Raport „World Internet Project. Poland 2010” dostarcza informacji m.in. o sposobie konsumpcji mediów internetowych, bezpieczeństwie w internecie, kontaktach z otoczeniem społecznym czy o  wpływie internetu na świadomość respondentów dotyczącą życia publicznego czy wiarygodności informacji. Po prezentacji wyników badania głos zabierze gość specjalny konferencji – prof. Jeffrey Cole, twórca projektu World Internet Project.

W drugiej części spotkania odbędzie się debata, w której udział wezmą: Edwin Bendyk (Collegium Civitas/Polityka), Mirosław Filiciak (SWPS), Alek Tarkowski (UW), Krzysztof Krejtz (SWPS), Dominik Batorski (UW) oraz Marek Troszyński (Collegium Civitas).

Konferencja World Internet Project odbędzie się 8 listopada (poniedziałek) w godzinach 11:00-14:00, w siedzibie Agory, ul. Czerska 8/10.

Badanie WIP realizowane jest od 1999 roku przez około trzydzieści ośrodków badawczych na świecie, którym przewodniczy prestiżowa USC Annenberg School for Communication and Journalism na Uniwersytecie Południowej Karoliny.

Program spotkania:

11.00 – 11.15 Rozpoczęcie spotkania i przywitanie gości

Maciej Witucki (Grupa TP)
Tomasz Józefacki (Gazeta.pl)

11.15 – 11.45 Wyniki badania WIP w Polsce
Arkadiusz Kustra (Gazeta.pl)
Jakub Rzeźnik (Grupa TP)

11.45 – 12.45 The Ever-Changing New Media User
prof. Jeffrey Cole (University of Southern California, USC Annenberg School)

12.45 – 13.00 Przerwa kawowa

13.00 – 14.00 Panel dyskusyjny
Edwin Bendyk (Collegium Civitas/Polityka)
Mirosław Filiciak (SWPS)
Alek Tarkowski (UW)
Krzysztof Krejtz (SWPS)
Dominik Batorski (UW)
Marek Troszyński (Collegium Civitas)

Prowadzenie: Vadim Makarenko (Gazeta Wyborcza)

Więcej informacji: http://www.worldinternetproject.net/.

Źródło: Gazeta.pl

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.