Szkoła nowoczesnych technologii – Portal PR - 24PR
Szkoła nowoczesnych technologii

17.11.2010 Kategoria: Technologie. Autor: biuro prasowe

Jaką rolę odgrywają w szkole nowoczesne technologie? Czy leasing to korzystna forma finansowania inwestycji dla dyrektorów szkół? I jak bezpiecznie inwestować w e-edukację? Na te i wiele innych pytań odpowiadali prelegenci konferencji „Nowoczesne Technologie w Oświacie”.

W dniach 26-27 października do Warszawy zjechali się dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele samorządów lokalnych. Zjazd poświecony był w dużej mierze pozyskiwaniu i wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w oświacie. Była to ostatnia w tym roku, tego typu konferencja, podczas której prowadzono dyskusje na temat potrzeby zmodernizowania dzisiejszej szkoły. Dyrektorzy szkół, którym udało się zdobyć środki finansowe i wyposażyć klasy w nowoczesne multimedia przekonywali, że w Unii Europejskiej są pieniądze na dofinansowanie tego typu projektów. Klasa wyposażona w tablice interaktywne, tablety bezprzewodowe czy piloty do testów- to cel, który da się urzeczywistnić, trzeba tylko poszukać odpowiedniej formy finansowania.

Józef Winiarski z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa mówił o potrzebie dostosowania edukacji do zmieniającej się rzeczywistości. „Potrzebna nam jest otwarta edukacja, zbudowana na nowoczesnych technologiach komunikacyjnych”- mówił podczas swego wystąpienia. Na Nadzwyczajny Zjazd Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły przyjechali również przedstawiciele Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkach, którzy mówili o wykorzystaniu innowacyjnych technologii w ich szkole. Elektroniczny dziennik lekcyjny, platforma edukacyjna on-line czy elektroniczny dzienniczek ucznia-to tylko niektóre z rozwiązań, jakie w swojej szkole wdrożyła wicedyrektor gimnazjum Anna Saar Auerbach.

Konferencja była okazją do przetestowania sprzętu multimedialnego. Organizatorzy spotkania postawili bowiem na praktykę, dając nauczycielom szansę wypróbowania nowoczesnego sprzętu. Można było zobaczyć, jak wygodnie korzysta się z bezprzewodowych tabletów, przekonać się o możliwościach, jakie daje tablica interaktywna czy wcielić się w rolę ucznia rozwiązując test za pomocą pilotów. Nauczyciele byli zachwyceni; niektórzy nie zdawali sobie sprawy, że systemy interaktywne, w tak istotny sposób wpływają na jakość przeprowadzanej lekcji. Przedstawiciele firmy Agraf- wyłącznego dystrybutora systemu interaktywnego Interwrite w Polsce, pokazywali na przykładach jak efektywnie wykorzystać tablicę interaktywną podczas zajęć w szkole. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również prezentacje bezprzewodowych tabletów. Bezprzewodowy tablet Interwite Mobi to urządzenie najnowszej generacji. Umożliwia on nauczycielowi prowadzenie zajęć lekcyjnych z dowolnego miejsca sali, dzięki czemu lekcja przebiega w sposób bardziej dynamiczny. Dzieciaki uwielbiają taką formę prowadzenia lekcji, a nauczyciele chwalą sobie możliwość większej kontroli uczniówtłumaczył Marek Bielecki z firmy Agraf. Jestem zachwycony tym, co tu zobaczyłem, wracam do Łodzi z myślą o zakupie bezprzewodowych tabletów– mówił Dariusz Szot, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi.

O tym, że nowoczesna szkoła potrzebuje nowoczesnych technologii, nikogo nie trzeba długo przekonywać. Nauczyciele i dyrektorzy widzą potrzebę zmian, o czym świadczyć może chociażby duże zainteresowanie uczestników tej konferencji prezentacjami multimedialnego sprzętu. Kreda i czarna tablica odchodzą do lamusa, trzeba natomiast poszukać źródeł finansowania by wprowadzić istotne zmiany. O tym, że nie jest to niemożliwe i że warto, można było przekonać się słuchając wystąpień prelegentów konferencji.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.