Telewizja muzyczna w Polsce – Portal PR - 24PR
Telewizja muzyczna w Polsce

14.11.2010 Kategoria: Rozrywka. Autor: admin

Historia telewizji  w Polsce sięga roku 1938, kiedy to w Warszawie uruchomiony został pierwszy eksperymentalny nadajnik. Dzisiaj mało kto wyobraża sobie życie bez telewizji, która służy nie tylko informowaniu, ale także szeroko pojętej rozrywce. 

Dopiero ponad 20 lat później rozpoczął regularne nadawanie pierwszy polski nadawca publiczny – Telewizja Polska. Od 1970 r. nadawany jest drugi program telewizji publicznej, a od 1992 r. – satelitarny program dla Polonii zagranicznej – TVP Polonia. Druga połowa lat 90. to gwałtowny rozwój prywatnych stacji telewizyjnych o zasięgu zarówno regionalnym, jak i ogólnopolskim. Coraz więcej programów postawiło na sprecyzowany zasięg tematyczny. Dziecięce, sportowe, a także muzyczne: głównym celem każdej z nich stało się dostarczenie porcji rozrywki sprecyzowanej grupie odbiorców.

Pierwszą telewizją muzyczną w Polsce było MTV, które rozpoczęło nadawanie w 1997 roku. Wtedy też powstała pierwsza polskojęzyczna telewizja muzyczna – Atomic TV, która w 2000 roku przekształcona została w  MTV Polska. Warto wspomnieć też o niszowym kanale Tylko Muzyka- pierwszej telewizji tematycznej Telewizji Polskiej. Program nadawał 24 godziny na dobę, pokazując prawie wszystkie gatunki muzyki, od muzyki poważnej przez house, disco, aż po hard rock i metal. Telewidzowie mogli oglądać go dzięki popularnej ,,kablówce”, niestety, bardzo niska oglądalność zakończyła jego istnienie w 1998 roku.

Obecnie istniejące stacje muzyczne to: klasyczne VH1 Polska, VIVA Polska, interaktywne 4fun.TV, rockowe Rebel TV oraz grająca najwięcej najnowszych klipów ESKA TV. Jest ona jedną z najmłodszych, ale i najszybciej rozwijających się stacji muzycznych w Polsce. Mimo młodego wieku, swoim zasięgiem obejmuje blisko 2 miliony gospodarstw w całym kraju, dostarczając fanom muzyki rozrywkowej codzienną porcję nie tylko najnowszych hitów, ale także informacji z życia gwiazd filmu, muzyki oraz celebrytów. Prezenterami telewizji ESKA TV są dziennikarze, współpracujący również z radiową ESKĄ: Puoteck, Jankes, Adrian Harasim, Maciej Stajniak. Stacja wyróżnia się wyjątkowo dużą dawką zarówno muzyki popowo – tanecznej, największą ilością premier, ekskluzywnych wywiadów oraz relacji z najlepszych imprez.  ESKA TV patronuje najważniejszym imprezom  muzyki  tanecznej w Polsce  takim  jak SOUNDTROPOLIS i MAYDAY.

Dzięki temu ESKA TV doskonale wpisuje się w nurt współczesnej telewizji rozrywkowej na miarę XXI wieku, trafiającej w gusta milionów nastolatków w całym kraju.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.