Umów się na carpooling na Facebooku – Portal PR - 24PR
Umów się na carpooling na Facebooku

20.11.2010 Kategoria: INTERNET, Social media, turystyka. Autor: biuro prasowe

Najnowsza aplikacja od Carpooling.pl umożliwia umawianie się na wspólne przejazdy, dzięki czemu każdy ma szansę na zaoszczędzenie pieniędzy oraz życie w zgodzie z naturą.

„Facebook ułatwia szybki kontakt i dzielenie się z innymi: wiadomościami, opiniami, emocjami… Carpooling.pl łączy kierowców i pasażerów, aby mogli podróżować wspólnie, dzieląc się kosztami przejazdu. Opracowanie aplikacji, która wykorzystuje potencjał rozbudowanej sieci kontaktów, to zatem naturalny krok w rozwoju naszego serwisu i propagowaniu idei wspólnych przejazdów w Polsce” – mówi Justyna Luty-Urbanek, product manager Carpooling.pl.

Aplikacja umożliwia przede wszystkim wygodne przeszukiwanie ponad 350 tys. przejazdów
po Polsce i Europie, które codziennie dostępne są w serwisie. Nie trzeba również opuszczać Facebooka, by dodać własną ofertę lub zapytanie o wolne miejsca. Jeśli użytkownik zaznaczy odpowiednią opcję, o nowo dodanym ogłoszeniu natychmiast dowiedzą się znajomi, ponieważ informacja o przejeździe zostanie automatycznie opublikowana na jego tablicy na Facebooku. Dzięki integracji z bazą centralną przejazdy dodane za pomocą aplikacji widoczne będą także na Carpooling.pl, co znacznie zwiększa szanse na znalezienie współpasażera.

Na stronie głównej aplikacji pojawiają się najnowsze przejazdy zamieszczone przez użytkowników, których konto na Carpooling.pl zintegrowane jest kontem na Facebooku. Lista zawiera podstawowe dane, jak termin i trasę oraz link prowadzący do szczegółów przejazdu: podziału kosztów, komentarza i informacji, w jaki należy skontaktować się z ogłoszeniodawcą. Zdjęcie i nazwa użytkownika odsyłają natomiast do jego profilu na Facebooku, który pozwala na poznanie zainteresowań czy zwyczajów i może być pomocny w podjęciu decyzji o wspólnej podróży.
Poza tym użytkownicy aplikacji posiadający konto na Carpooling.pl za pomocą jednego kliknięcia zobaczą, dokąd w najbliższym czasie wybierają się ich znajomi.

Aplikacja dostępna jest pod adresem http://apps.facebook.com/carpooling_pl lub na stronie Fanów Carpooling.pl. Można ją także odnaleźć w katalogu aplikacji, wpisując słowo „przejazdy”.

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.