UNIT4 finalizuje przejęcie TETA S.A. – Portal PR - 24PR
UNIT4 finalizuje przejęcie TETA S.A.

30.11.2010 Kategoria: Systemy IT, Wieści za spółek. Autor: admin

UNIT4 NV (“UNIT4”), wiodący na świecie dostawca systemów ERP i oprogramowania do zarządzania finansami dla szybko rozwijających się przedsiębiorstw ogłosił finalizację przejęcia firmy TETA S.A., jednego z liderów wśród dostawców oprogramowania ERP i HR w Polsce.

Przejęcie to zapewni firmie UNIT4 wiodącą pozycję na polskim rynku oprogramowania ERP i HR oraz na węgierskim rynku oprogramowania HR. Będzie też stanowiło platformę jej ekspansji w Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie rynek ERP rozwija się w szybszym tempie niż w Europie Zachodniej. UNIT4 odniesie korzyści dzięki nowej, wysoko cenionej ofercie produktowej w postaci TETA Constellation, Navireo i Insert. Oczekuje się, że firma TETA będzie również korzystać z uznawanej na całym świecie marki i zwiększonej masy krytycznej, która pozwoli jej być bardziej konkurencyjną w zakresie większych transakcji, dalszych inwestycji w nowe produkty i aktywniejszego zaangażowania w proces konsolidacji rynku.

Transakcja przejęcia została w pełni sfinansowana z bieżących sald gotówkowych. Obowiązek przymusowego wykupu akcji akcjonariuszy mniejszościowych został zrealizowany, a firma TETA wycofała się z GPW w Warszawie.

“Firma TETA jest wiodącym graczem na polskim rynku oprogramowania ERP oraz HR i  spodziewamy się dalszej konsolidacji na tym rynku,” powiedział Chris Ouwinga, Prezes i Dyrektor Generalny UNIT4. “Jej wiodącą pozycję na rynku możemy utrzymać poprzez inwestycje w nowe produkty i aktywne zaangażowanie się w proces konsolidacji. Chcemy pomóc TECIE, jako oddziałowi UNIT4, w realizacji jej strategii rozwoju i jesteśmy zobowiązani do wspierania jej klientów i produktów w przyszłości.”

“Zawsze stosowaliśmy zdyscyplinowaną strategię przejęć, skoncentrowaną na możliwościach ekspansji na nowych, szybko rozwijających się rynkach i poszerzającą bazę klientów, czy portfolio produktów. Przejęcie firmy TETA jest dla nas przejęciem strategicznym i już w tej chwili ściśle współpracujemy z zespołem zarządzającym, w celu osiągnięcia dalszego wzrostu i rozwoju przedsiębiorstwa,” dodał Chris Ouwinga.

O UNIT4
UNIT4  jest międzynarodową firmą działającą na rynku oprogramowania dla biznesu, której zadaniem jest wspieranie dynamicznych przedsiębiorstw we wprowadzaniu zmian w sposób łatwy, szybki i opłacalny w segmencie rynku jaki sama firma nazywa ‘Business Living IN Change’ (BLINC)™ (Biznes żyjący zmianą). W skład grupy wchodzą światowe marki, liderzy oprogramowania wspierającego zmianę, w tym Agresso Business World i CODA oprogramowanie do zarządzania finansami.

Agresso Business World jest naszym sztandarowym pakietem ERP przeznaczonym dla dynamicznych średnich przedsiębiorstw świadczących usługi. Jest on powszechnie ceniony za to, że zapewnia bieżące, powdrożeniowe zmiany bez potrzeby ponoszenia typowych zewnętrznych kosztów IT i korzystania z zewnętrznych usług IT, na które firmy każdego roku muszą przeznaczać ogromne kwoty. Jest to możliwe dzięki jego potężnej architekturze VITA™, która nie ma sobie równych w świecie ERP.

CODA Financials jest naszym często nagradzanym pakietem najlepszego w swojej klasie oprogramowania do zarządzania finansami, którego zadaniem jest integracja z aplikacjami specyficznymi dla danej branży i firmy. Architektura LINK™ pakietu CODA różni się od zwykłych informatycznych systemów rachunkowości, zapewniając podstawę informacji finansowej dla firm wyposażonych w szybko zmieniające się i mieszane środowiska aplikacji. Jest to globalne rozwiązanie dla księgowości w średnich i dużych przedsiębiorstwach, które oferuje “bezkompromisowe” podejście do modelowania finansowego, kontroli procesu i wyboru aplikacji.

Firma UNIT4 znajduje się w pierwszej szóstce światowych graczy na rynku oprogramowania ERP dla średnich przedsiębiorstw i jest drugim co do wielkości europejskim dostawcą oprogramowania ERP. Firma posiada swoje biura w 17 krajach w Europie, a także w 7 krajach w Ameryce Północnej, Azji i Afryce oraz prowadzi dziłałalność w zakresie sprzedaży w kilku innych krajach, a jej przychód w 2009 roku wyniósł 379,4 mln €. Siedzibą UNIT4 jest Sliedrecht w Holandii. Firma zatrudnia 4160 pracowników.

Firma UNIT4 jest notowana na giełdzie NYSE Euronext Amsterdam i znajduje się w indeksie Amsterdam Midcap Index (AMX). W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat UNIT4 i jej przedsiębiorstw, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.unit4.com.

TETA S.A. jest liderem oprogramowania biznesowego w Polsce. Od 1987 r. tworzy i wdraża zaawansowane systemy informatyczne klasy ERP, MRP, rozwiązania HR, Business Intelligence i e-Commerce. Aplikacje TETA pozwalają optymalizować procesy biznesowe w średnich i dużych firmach handlowych, usługowych oraz produkcyjnych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat UNIT4, prosimy odwiedzić stronę: www.unit4.com lub skontaktować się z: 

Aby uzyskać więcej informacji na temat TETA SA, prosimy odwiedzić stronę: www.teta.com.pl lub skontaktować się za pomocą e-maila:  teta_pr@teta.com.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.