Walka technologii – energooszczędny i trwały dom w 3 miesiące! – Portal PR - 24PR
Walka technologii – energooszczędny i trwały dom w 3 miesiące!

13.11.2010 Kategoria: Budownictwo. Autor: admin

Dziś przy budowie domu coraz większą uwagę przywiązuje się nie tylko do wysokiej jakości wykonania i materiałów oraz solidności i trwałości domu, ale również do czasu, w jakim taki dom ma powstać. Niebagatelną rolę, przy drożejących nośnikach energii odgrywają również koszty utrzymania domu, zwłaszcza w sezonie jesienno- zimowym.

Niezwykle ciekawą alternatywą o takich właśnie cechach jest oparta na niemieckich rozwiązaniach technologia ciężkiego, drewnianego szkieletu prefabrykowanego, ciesząca się stale rosnącym zainteresowaniem, przede wszystkim wśród inwestorów prywatnych.

Od stosowanej powszechnie technologii tradycyjnej murowanej różni ją przede wszystkim aż 70% oszczędności w zakresie kosztów ogrzewania domu oraz czas budowy, który jest 4-6 razy krótszy. Potencjalni inwestorzy nie zdają sobie sprawy z tego, że ten 4-6 razy krótszy czas budowy przekłada się na spore oszczędności choćby na kosztach prądu i wody na budowie, wywozu śmieci czy wynajęcia kierownika budowy. Razem z możliwością wprowadzenia się do własnego domu aż o 15 do 20 miesięcy wcześniej, daje to łącznie oszczędności na poziomie ok. 50.000 zł, ze względu na brak konieczności dalszego wynajmowania od kogoś mieszkania lub możliwość wynajęcia go komuś. – informuje Grzegorz Niewitała, Menedżer ds. Marketingu i Sprzedaży firmy Domikon Sp. z o.o. realizującej budowę domów w technologii szkieletowej. – Obliczenia wskazują, że 50 lat oszczędności na kosztach ogrzewania dla standardowego domu o powierzchni ok. 100m2 wybudowanego w technologii prefabrykowanej drewnianej zostawi w naszej kieszeni dodatkowo ok. 200.000 zł.

Technologia szkieletowa wykorzystuje prefabrykaty, dzięki czemu budowa domu w stanie deweloperskim z fundamentami trwa zaledwie trzy miesiące. Budowa przebiega bezstresowo dla inwestora, ponieważ nad całością czuwa firma zarządzająca wszystkimi ekipami od początku do końca budowy. Budowa domu w technologii murowanej zajmuje niespełna dwa lata, i w tym przypadku konieczne jest suszenie już wybudowanego obiektu. Dzięki zastosowaniu specjalnego suszonego komorowo drewna KVH w konstrukcji szkieletowej problem suszenia domu nie istnieje. Ponadto ten rodzaj drewna jest materiałem trudnopalnym, co z kolei wpływa na wysoką ogniotrwałość całych obiektów.

– W przeciwieństwie do lekkiej technologii kanadyjskiej zastosowanie konstrukcji tzw. ciężkiego prefabrykatu drewnianego – ściana zewnętrzna ok. 30 cm – poza znacznie większą trwałością budynku, odpornością na huragany oraz dużo lepszą termoizolacyjnością, gwarantuje również niską akustyczność budynku ze względu na zastosowanie dodatkowych płyt OSB od wewnątrz budynku, usztywniających i tłumiących hałas oraz drgania. Dzięki ciężkiej konstrukcji na stropie można zastosować warstwę 5cm wylewki betonowej, a dach przykryć trwałą i estetyczną ciężką dachówką cementową. To wszystko sprawia, że taki dom jest o wiele bardziej wyciszony niż dom w technologii kanadyjskiej, ma też lepsze parametry aniżeli taki dom w technologii murowanej – tłumaczy Zbigniew Wysocki, właściciel – Dyrektor ds. Produkcji firmy Domikon Sp. z o.o.

Tak wysoki poziom oszczędności, a tym samym racjonalny, dopuszczalny poziom wpływu na środowisko emisji CO2 osiąga się przy zastosowaniu izolacji cieplnej i akustycznej w postaci warstwy ocieplająco – wygłuszającej w ścianach, stropie i dachu. Warstwa ta stanowi z reguły aż 80% grubości ściany i dachu. Wpływa to również pozytywnie na redukcję hałasu z zewnątrz, a także wewnątrz między pomieszczeniami i piętrami.

Wysoka jakość materiałów, profesjonalne wykonanie oraz długoletnia gwarancja, komfort i bezpieczeństwo, a także oszczędności w czasie budowy i w kosztach eksploatacji, to synonimy nowoczesnej technologii prefabrykowanej drewnianej.

Źródło:  www.domikon.pl

O firmie Domikon Sp. z o.o.
Firma DOMIKON to znana i ceniona wśród Klientów marka producenta domów w technologii prefabrykowanego ciężkiego drewnianego szkieletu niemieckiego. Swoją renomę firma potwierdza uzyskanymi nagrodami: „EURO-CERTYFIKAT WIARYGODNOŚCI FIRMY” w 2007r. oraz „GAZELE BIZNESU” w 2009r., a także rzeszą ponad 100 zadowolonych klientów w Polsce i w Europie. Realizacje DOMIKON to wysoka jakość materiałów i wykonania, dbałość o detale, dotrzymywanie terminów, konkurencyjne ceny oraz szacunek i profesjonalizm w obsłudze Klienta na każdym etapie współpracy. DOMIKON dysponuje doświadczonymi od 14 lat ekipami produkcyjnymi i montażowymi.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.