16 miast w finale konkursu „Świeć Się” – Portal PR - 24PR
16 miast w finale konkursu „Świeć Się”

29.12.2010 Kategoria: INTERNET, Konkursy. Autor: biuro prasowe

Ponad 20.000 internautów zadecydowało o zwycięzcach wojewódzkiego etapu konkursu „Świeć Się”.

Są to: Lubin, Bydgoszcz, Lublin, Gorzów Wielkopolski, Łódź, Nowy Sącz, Warszawa, Kluczbork, Rzeszów, Bielsk Podlaski, Gdańsk, Tychy, Kielce, Olsztyn, Poznań, Szczecin. Miasta te w pierwszym etapie konkursu zdobyły najwięcej głosów i biorą udział w finale plebiscytu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. W organizowanym przez Grupę ENERGA współzawodnictwie głosować można tylko do 9 stycznia 2011 r. Na uczestników zabawy na www.SwiecSie.pl czekają 3 laptopy i inne atrakcyjne nagrody!

 

Które polskie miasto świeci najpiękniej?

Rozpoczyna się drugi etap miejskiej edycji konkursu „Świeć Się”. W pierwszym internauci wybrali najpiękniejsze świątecznie oświetlone miasta swojego województwa. Teraz, na podstawie zdjęć przystrojonych ulic oraz rynków, głosujący zadecydują o tym, która z 16 zakwalifikowanych do finału miejscowości zdobędzie tytuł najładniej oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce. Etap finałowy trwa do 9 stycznia 2011 r.

– Świąteczna zabawa „Świeć Się” już po raz drugi zdobyła uznanie internautów – do zabawy włączyło się kilkadziesiąt tysięcy osób! Plebiscyt na najpiękniejsze miejskie iluminacje świąteczne zamienił się w pole do okazania „patriotyzmu lokalnego”. Cieszy nas to, że ludzie chętnie głosują na swoje miasta i doceniają wkład władz miejskich w przystrajanie rynków i ulic na Święta – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA.

Głosować można za pomocą specjalnej strony konkursu www.SwiecSie.pl. Każdy uczestnik zabawy, który uzasadni swój wybór w oryginalny sposób, ma szansę na wygranie jednego z trzech laptopów oraz dziesięciu cyfrowych aparatów fotograficznych.

Szczytny cel

Zwycięskie miasto otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogło przeznaczyć na cel społeczny. Fundatorem tej nagrody jest spółka ENERGA Oświetlenie. W poprzedniej edycji konkursu tysiące internautów za najpiękniejszą miejscowość zeszłorocznych świąt uznało Rzeszów. Władze miasta przekazały wygrane dzięki konkursowi urządzenia do domów pomocy społecznej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Zwycięzcy wojewódzkiego etapu rywalizacji

W finale, po podliczeniu głosów ponad 20.000 osób, znalazły się następujące miasta:

 • woj. dolnośląskie: Lubin
 • woj. kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz
 • woj. lubelskie: Lublin
 • woj. lubuskie: Gorzów Wielkopolski
 • woj. łódzkie: Łódź
 • woj. małopolskie: Nowy Sącz
 • woj. mazowieckie: Warszawa
 • woj. opolskie: Kluczbork
 • woj. podkarpackie: Rzeszów
 • woj. podlaskie: Bielsk Podlaski
 • woj. pomorskie: Gdańsk
 • woj. śląskie: Tychy
 • woj. świętokrzyskie: Kielce
 • woj. warmińsko-mazurskie: Olsztyn
 • woj. wielkopolskie: Poznań
 • woj. zachodniopomorskie: Szczecin

Wyniki plebiscytu zostaną opublikowane do 14 stycznia 2011 r. na stronie serwisu www.SwiecSie.pl.

Rób zdjęcia i  wygrywaj nagrody:  46-calowy telewizor 3D, iPad, PS3

W „Świeć Się” w szranki o tytuły i nagrody oprócz miast mogą stanąć także osoby indywidualne. Swoje pięknie przystrojone drzewko, dom i ogród w konkursie fotograficznym może pokazać światu każdy – wystarczy przesłać zdjęcie swojego autorstwa na www.SwiecSie.pl. Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne prezenty – telewizor 3D, iPad, konsola PS3, trzy laptopy oraz 50 innych nagród.

Dziel się energią na Facebooku – robi to już ponad 120.000 osób!

Każdy, kto posiada konto na Facebooku, na stronie http://apps.facebook.com/swiecsie/ może do końca roku zaznaczyć swoje miasto na „świetlnej mapie Polski”. Do zabawy ENERGI włączyło się już ponad 120.000 internautów! Dzięki pobudzeniu lokalnego patriotyzmu i zaangażowaniu przyjaciół można dodatkowo wpłynąć na współzawodnictwo o miano „Najjaśniejszego miasta w Polsce wg użytkowników Facebooka”. Zachęcając znajomych do głosowania w konkursie „Świeć Się” i dodawania zdjęć na www.SwiecSie.pl, można sprawić, że także oni będą mieli szansę zawalczyć o atrakcyjne nagrody!

Konkurs „Świeć Się” jest wspólną inicjatywą Grupy ENERGA (ENERGA SA oraz ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.) oraz Grupy Gazeta.pl.

Źródło: Grupa ENERGA

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.