Adam Hofman został rzecznikiem PiS – Portal PR - 24PR
Adam Hofman został rzecznikiem PiS

22.12.2010 Kategoria: media. Autor: biuro prasowe

Poseł Adam Hofman został rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości – zdecydował w czwartek Komitet Polityczny partii. Decyzję tę podjął na wniosek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Adam Hofman zastapi na tym stanowisku Adama Bielana, który nie jest już członkiem partii.

Jaki jest najważniejszy cel nowego rzecznika PiS? Jak wyobraża sobie sprawowanie tej funkcji? „Trzeba zrobić koniecznie jedną rzecz – wygrać wybory parlamentarne i odsunąć Donalda Tuska od władzy” – mówi Adam Hofman.

Nowy rzecznik ma 30 lat. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obecnie jest doktorantem w Katedrze Prawa Konstytucyjnego.

W czasie studiów członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Założył i przewodniczył Forum Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

Był doradcą wiceprezydenta Wrocławia. Pracował przy sejmowej Komisji Specjalnej ds. ustawy o lobbingu.

W 2005 r. został wybrany posłem w okręgu konińskim. Zasiadał w Komisji Skarbu Państwa oraz Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich. Przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku ponownie uzyskał mandat poselski. Zasiada w Komisji Skarbu Państwa oraz Sportu i Turystyki.

Ma żonę Joannę i dwójkę dzieci.

Źródło: PAP, adamhofman.pl

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.