Afery i skandale na uczelniach 2010 – raport w grudniowym „?dlaczego” – Portal PR - 24PR
Afery i skandale na uczelniach 2010 – raport w grudniowym „?dlaczego”

07.12.2010 Kategoria: media. Autor: biuro prasowe

Profesor Ryszard Andrzejak, któremu uczelniani związkowcy i lekarze zarzucają, że popełnił plagiat, może wrócić do gabinetu rektora Akademii Medycznej – zdecydowało w ostatnich dniach listopada Kolegium Elektorów. Sprawa rektora-plagiatora to największy skandal mijającego roku na polskich uczelniach. Ranking akademickich afer 2010 publikuje w grudniowym wydaniu magazyn studencki „?dlaczego”.

Ponadto w grudniowym numerze magazynu – Maciej Stuhr zdradza, dlaczego już nie chałturzy, ludzie, dzięki którym filmy animowane bawią do łez, ujawniają tajniki swojego zawodu, a także spis największych wpadek młodych pracowników, czyli czego za nic w świecie nie wolno robić w firmie.

 

Jeżeli komuś się wydaje, że życie na uczelni jest poukładane, nudne i przewidywalne – powinien przeczytać ranking skandali na polskich uczelniach 2010. Obraz szkół wyższych, jak wyłania się z tej lektury, może przyprawić o ból głowy. Studenci nie takim rzeczom dają radę, ale czy na pewno muszą na wejściu w dorosłość zbierać takie doświadczenia? Rektor-plagiator, który pozostaje bezkarny, profesorka, która okrada studentów podczas przerw w zajęciach oraz sprzedaż dyplomów i egzaminów to tylko wierzchołek góry lodowej. Poza tym na polskich uczelniach kradnie się dane studentów, kopiuje nielegalne oprogramowanie, podsłuchuje, zastrasza i… uprawia seks. Ranking afer uczelnianych – w najnowszym numerze „?dlaczego”.

Jeżeli ktoś szuka mocnych wrażeń – powinien pomyśleć o zostaniu aktorem. „Zawód aktora – jeśli się na niego spojrzy z boku – jest absolutnym kretynizmem. Biega się ze sztucznym pistoletem, przebiera jak baba albo daje pomazać sztuczną krwią” – mówi w rozmowie z „?dlaczego” Maciej Stuhr. Po kilku latach przerwy aktor wraca na duży ekran. Czytelnikom „?dlaczego” zdradza m.in. dlaczego wybiera konkretne role, dlaczego zniknął na jakiś czas z ekranów, dlaczego nie otworzy własnego teatru i dlaczego wystąpił w reklamie.

Aktorzy, ale nie tylko, stoją za sukcesami filmów animowanych. „Shrek”, „Epoka lodowcowa”, ”Madagaskar” – to hity ostatnich lat, uwielbiane nie tylko przez najmłodszą publiczność. Ich sukcesy to m.in. zasługa znakomitego dubbingu. W „?dlaczego” tajniki swojego zawodu zdradzają ludzie, dzięki którym animacje święcą tryumfy – tłumacz i dialogista Bartosz Wierzbięta, reżyserka i aktorka dubbingowa Anna Apostolakis, reżyser dźwięku Sławomir Czwórnóg oraz aktor Jarosław Boberek, jedyny w Polsce licencjonowany odtwórca głosu Kaczora Donalda.

W „?dlaczego” również krótki poradnik dla tych, którzy zaczynają swoją pierwszą pracę – 10 rzeczy, których na pewno nie należy robić w biurze, bo może skończyć się to kompletną katastrofą.

Źródło: Platforma Mediowa Point Group

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.