AXIS przedłuża i rozszerza współpracę firmą Ericsson – Portal PR - 24PR
AXIS przedłuża i rozszerza współpracę firmą Ericsson

07.12.2010 Kategoria: Technologie, Telekomunikacja. Autor: biuro prasowe

AXIS, indonezyjski operator sieci GSM i 3G, zawarł z firmą Ericsson czteroletni kontrakt przedłużający współpracę w zakresie usług zarządzanych.

Współpraca w tym zakresie, która rozpoczęła się w 2008 r., zostaje rozszerzona i Ericsson przejmie obecnie odpowiedzialność za eksploatację sieci AXIS, jej serwisowanie, usługi pomocy technicznej oraz zarządzanie częściami zamiennymi w regionach Wielka Dżakarta i Sumatra Północna.  Ericsson obejmie obsługą ponad 3 tys. radiowych stacji bazowych. Ok. 8 mln abonentów sieci AXIS uzyska korzyści w postaci lepszej wydajności sieci i lepszej obsługi klienta.

Indonezja jest szóstym krajem na świecie pod względem liczby używanych telefonów komórkowych. Jest także jednym z najszybciej rozwijających się rynków telefonii komórkowej. Liczba klientów na tym rynku wynosi 180 mln.

Erik Aas, prezes zarządu i dyrektor generalny AXIS, powiedział: „Z zadowoleniem informuję o współpracy z firmą Ericsson w tym ważnym dla nas okresie. W ostatnich dwóch latach usługi telefonii komórkowej stały się w Indonezji znacznie bardziej przystępne cenowo, a sieć AXIS stała się najlepsza pod względem cen, prostoty i niezawodności. Po przejęciu przez Ericsson odpowiedzialności za eksploatację sieci, będziemy mogli skoncentrować się na rozszerzeniu zasięgu, na świadczeniu usług o korzystnym stosunku wartości do ceny oraz na umocnieniu naszej pozycji na indonezyjskim rynku telekomunikacyjnym”.

Mats Otterstedt, prezes zarządu indonezyjskiego oddziału firmy Ericsson, powiedział: „Indonezja jest dla nas ważnym rynkiem. Jesteśmy tu obecni od 1907 r. i odegraliśmy istotną rolę w rozwoju telekomunikacji w tym kraju. W 2008 r. rozpoczęliśmy z firmą AXIS współpracę w zakresie budowy i eksploatacji nowej sieci 3G/ WCDMA w Wielkiej Dżakarcie, a także zarządzania tą siecią. Przedłużenie i rozszerzenie tego kontraktu umożliwia dalszą współpracę na tym szybko rozwijającym się rynku”.

Źródło: Ericsson

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.