Bandag – najwyższy standard bieżnikowania – Portal PR - 24PR
Bandag – najwyższy standard bieżnikowania

17.12.2010 Kategoria: MOTO. Autor: biuro prasowe

Kiedyś hit każdego warsztatu, później synonim fatalnej jakości. Opony bieżnikowane to produkty, na których temat zdania są bardzo podzielone. Współczesna technologia bieżnikowania pozwala jednak na obalenie wielu mitów o wadach tego typu ogumienia.

Perspektywy dla rozwoju rynku opon bieżnikowanych dostrzegł globalny lider produkcji opon, japońska firma Bridgestone, która w 2008 roku przejęła spółkę Bandag.

Dzięki nowym rozwiązaniom wprowadzonym do technologii bieżnikowania coraz więcej kierowców decyduje się na stosowanie opon marki Bandag. Największą zaletą tego ogumienia pozostaje ciągle cena, która jest istotna zwłaszcza dla właścicieli firm transportowych. O ile zysk na zastosowaniu opon bieżnikowanych w jednym samochodzie może się wydać niewielki, o tyle zastosowanie ich w całej firmowej flocie to już bardzo znacząca oszczędność.  Jak mówią inżynierowie pracujący dla spółki Bandag, wysokojakościowe osnowy ciężarowe, zależnie od zastosowania, nadają się do kilkukrotnego bieżnikowania, a to dodatkowa oszczędność.

Oszczędność to jednak nie jedyny argument przemawiający za stosowaniem opon bieżnikowanych. Ekologia, to drugi plus tego rozwiązania. Na odnowę opony potrzeba tylko 30-25% surowców i energii zużywanych do wyprodukowania nowej opony. Zależnie od rodzaju zastosowania danej opony, system stosowany przez Bandag umożliwia dwukrotne, a niekiedy nawet trzykrotne przedłużenie przebiegu opony. Produkując rocznie na całym świecie miliony opon, Bandag oszczędza gigantyczne ilości energii, jednocześnie ratując przed zezłomowaniem setki tysięcy ton opon rocznie.

To co najważniejsze przy wszystkich zaletach opon bieżnikowanych mamy do czynienia także z doskonałymi parametrami eksploatacji i bezpieczeństwa. Zestawiając dzisiejsze produkty Bandag z popularnymi „nalewkami” z lat 90. inżynierowie podkreślają ich  mniejszą wagę, lepsze wyważenie, niższy opór toczenia, przy tym mniejsze zużycia paliwa, mniejszą emisję hałasu. To wszystko sprawia, że opony bieżnikowane Bandag to rozwiązanie wybierane przez wielu właścicieli firm transportowych.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.