Bankier.pl portalem nr 1 dla inwestorów giełdowych w 2010 r. – Portal PR - 24PR
Bankier.pl portalem nr 1 dla inwestorów giełdowych w 2010 r.

10.12.2010 Kategoria: INTERNET. Autor: biuro prasowe

Bankier.pl jest najważniejszym i najpopularniejszym źródłem informacji dla inwestorów, wynika z badania Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Portal po raz kolejny, jak w latach ubiegłych, zajął pierwszą pozycję w kategorii  internetowych źródeł informacji o tematyce rynkowej.

Celem Ogólnopolskiego Badania Inwestorów było stworzenie profilu inwestora indywidualnego, poznanie jego potrzeb, opinii i preferencji przy podejmowaniu decyzji finansowych. Badanie w formie ankiety przeprowadzone zostało między marcem a sierpniem 2010 r. Wzięło w nim udział 3 tys. osób. W ankiecie pytano między innymi o źródła, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.

Wśród internetowych źródeł informacji od lat pierwsze miejsce zajmuje Bankier.pl – co trzeci badany inwestor wskazał portal, jako główne źródło pozyskiwania wiedzy w sieci. – Dla inwestora giełdowego w obecnych czasach środowiskiem naturalnym jest internet. To za jego pośrednictwem najszybciej można śledzić notowania, pozyskać informacje i składać zlecenia. Tym bardziej cieszy nas, że za najważniejszy portal informacyjny ankietowani w badaniu inwestorzy uznali Bankier.pl – mówi Jarosław Ryba, redaktor prowadzący obszaru Gospodarka i Inwestycje na Bankier.pl.

Poza najświeższymi wiadomościami z rynku dostarczamy codziennie analizy, komentarze i przestrzeń do dyskusji dla naszych czytelników. Uznanie przez członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych po raz kolejny Bankier.pl za portal numer 1 jest dla nas potwierdzeniem, że postawienie na profesjonalizm w codziennej pracy, jest zauważane i doceniane – dodaje szef działu giełdowego portalu.

Ponad 35 proc. inwestorów uznało Bankier.pl za podstawowe źródło informacji wśród serwisów internetowych. Tym samym portal wyprzedził drugi w zestawieniu Money.pl (29,7 proc.) oraz trzeci Parkiet.com (20,8 proc.). Parkiet zwyciężył w kategorii prasy drukowanej. Za najważniejszą telewizję biznesową inwestorzy uznali TVN CNBC.

Autor badania – Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – jest największą w kraju organizacją zrzeszającą inwestorów. Działa od 1999 r. i liczy obecnie 6 tys. członków. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów jest największym corocznym badaniem tego typu w Polsce.

Źródło: Bankier.pl

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.