Brand New Products pozyskuje zagraniczne rynki – Portal PR - 24PR
Brand New Products pozyskuje zagraniczne rynki

16.12.2010 Kategoria: Moda. Autor: biuro prasowe

Brand New Products, franczyzowa sieć outletów z odzieżą markową uruchomiła od sierpnia br. 8 sklepów w Czechach i 2 na Litwie.

Czeskie placówki BNP powstały między innymi w Brnie, Mlada Boleslav, Frydek Mistek, Pilznie, Brzecławiu i Ostrawie. W planach jest także sklep w Czeskich Budziejowicach. Na Litwie Brand New Products otworzył sklep w Wilnie oraz Gargzdai, a firma prowadzi rozmowy z kolejnymi franczyzobiorcami. W obu tych krajach za rozwój odpowiadają masterlicencjobiorcy, którzy zajmą się również rozwojem firmy na Słowacji, Łotwie i Estonii. 

– Stabilna pozycja firmy na krajowym rynku zachęciła nas do wyjścia poza granice Polski  – wyjaśnia Paweł Bryniarski, właściciel Brand New Products. – Wprowadzenie nowej marki na zagraniczne rynki jest niesłychanie trudne i wiąże się z duzymi nakładami finansowymi oraz wdrożeniem nowej struktury organizacyjno-technicznej tak. Odnosimy na tym polu spore sukcesy, bowiem struktura BNP oparta jest o zdrowe zasady ekonomiczne, oryginalny pomy sł oraz nowoczesne systemy zarządzania.

Pierwsza franczyzowa placówka Brand New Products powstała we wrześniu 2005 roku. Obecnie firma posiada 61 sklepów w Polsce i 10 zagranicą. Podobnie jak w Polsce, BNP będzie w Czechach i na Litwie pierwszą dużą siecią zrzeszającą małe i średnie outlety z markową odzieżą. Powierzchnie sklepów to od 20 do 180 m2. Polskie sklepy otwierane są w miejscowościach powyżej 5 tys. mieszkańców, w Czechach firma rozwija się w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców.  Wśród marek, które oferują sklepy BNP znajdują się: Dolce & Gabbana, Versace, Tommy Hilfiger, Tom Tailor, Lee Cooper, Wrangler, Lee, Mustang, Mexx, Esprit, Gin Tonic, Selected, Adidas, Puma, Lotto oraz Fila. Ceny w sklepach BNP kształtują się na poziomie od 30 do nawet 70 proc. w stosunku do produktów oferowanych w standardowych sklepach.

Koszt inwestycji w sklep franczyzowy Brand New Products wynosi od 31 tys. zł. na 20 m2

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.