Castrol wręczył nagrodę podczas Gali Piłki Nożnej – Portal PR - 24PR
Castrol wręczył nagrodę podczas Gali Piłki Nożnej

07.12.2010 Kategoria: EVENT, Sport. Autor: biuro prasowe

Firma Castrol, oficjalny Sponsor UEFA EURO 2012™, już po raz drugi w historii współpracowała z tygodnikiem „Piłka Nożna” przy organizacji największej w Polsce gali futbolowej. Jako sponsor Gali Castrol wręczył nagrodę dla Najlepszego polskiego zawodnika 2010 według Castrol Rankings. Wyróżnienie otrzymał Jakub Błaszczykowski.

 

Castrol Rankings to unikalne narzędzie analizujące grę piłkarzy w pięciu najsilniejszych ligach europejskich (angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej, niemieckiej i francuskiej) oraz w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Na podstawie danych statystycznych co miesiąc przygotowywany jest obiektywny ranking odzwierciedlający aktualną dyspozycję i zmiany formy każdego zawodnika biorącego udział w tych rozgrywkach. Na czele stawki niezmiennie plasują się tacy zawodnicy, jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi, ale nasi gracze też znajdują tam swoje miejsce. Najwyższą pozycję wywalczył grający w Borussii Dortmund Jakub Błaszczykowski. Kapitan naszej reprezentacji zakończył rok 2010 na 245 miejscu, wyprzedzając m.in. Ireneusza Jelenia z Auxerre (276), który stracił swoją pozycję przez kontuzję.

Nagrodę wręczał Sławomir Radoń, Marketing Manager Castrol. Statuetkę w imieniu Błaszczykowskiego, grającego w niedzielę mecz w Bundeslidze, odebrał jego wujek, Jerzy Brzęczek. Nie było to jedyne tego wieczoru wyróżnienie dla popularnego Kuby. Dziennikarze „Piłki nożnej” uznali, że zasłużył on na miano najlepszego polskiego piłkarza 2010 roku. Pozostaje mieć nadzieję, że forma Błaszczykowskiego i pozostałych kadrowiczów będzie systematycznie rosła i w 2012 roku wielu z nich zajmie czołowe notowania w rankingach przygotowywanych przez statystyków Castrol.

Źródło: Castrol Polska

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.