Co daje płatny e-mail? – Portal PR - 24PR
Co daje płatny e-mail?

09.12.2010 Kategoria: INTERNET. Autor: biuro prasowe

Użytkownicy darmowych skrzynek pocztowych często narzekają na niewielkie dopasowanie konta do własnych potrzeb. Ponadto, analizy zabezpieczeń bezpłatnych usług często wskazują na wiele groźnych niedopatrzeń. Alternatywą może być płatna usługa e-mail. Kiedy warto zdecydować się na taką formę obsługi poczty elektronicznej?

Pomimo dużego nacisku na zapewnienie bezpieczeństwa danych w darmowych skrzynkach pocztowych, wiele kwestii nadal nie jest odpowiednio pilnowanych. Dotyczy to m.in. procedury zmiany hasła. Zdarza się, że zarówno dotychczasowe, jak i nowe dane dostępowe do konta są przesyłane w postaci jawnej, co ułatwia ich przechwycenie przez hackerów. Luka ta wystąpiła np. w przypadku jednego z najpopularniejszych polskich serwisów udostępniających konta pocztowe. Poważnym problemem jest również przesyłanie formularzy logowania w protokole http, co w praktyce umożliwia ich podmienienie i dokonanie phishingowego wyłudzenia nazwy użytkownika i hasła, a w efekcie kradzież naszej korespondencji.

Wiele kwestii związanych z bezpieczeństwem skrzynki e-mail może rozwiązać obsługa poczty w ramach własnej, zarejestrowanej domeny. Przykładowo, korzystając z serwerów home.pl użytkownik zawsze wykorzystuje protokół SSL, gwarantujący bezpieczeństwo przesyłanych danych. Ponadto posiadanie płatnej skrzynki pocztowej wiąże się z wieloma funkcjonalnościami, niedostępnymi w przypadku usług darmowych. Rozwiązania tego typu pozwalają m.in. na optymalizację poszczególnych kont, nie tylko pod względem transferów i powierzchni, ale również pod względem zarządzania różnymi adresami i aliasami. Płatne skrzynki oferują użytkownikom również szereg dodatkowych korzyści. Lider rynku, home.pl zapewnia klientom m.in. dostęp do poczty online oraz możliwość stworzenia własnej strony internetowej.

Jeżeli więc wykorzystujemy maila do czegoś więcej niż np. wysyłania życzeń, a szczególnie kiedy w grę wchodzi korespondencja służbowa, warto dysponować możliwościami jakie oferują usługi płatne.

Źródło: home.pl

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.