Czy questing wypromuje Suwalszczyznę? – Portal PR - 24PR
Czy questing wypromuje Suwalszczyznę?

29.12.2010 Kategoria: turystyka. Autor: biuro prasowe

W dniach 16 -17 grudnia br. w siedzibie Suwalskiej Izby Turystyczno – Rolniczej w Suwałkach odbyło się dwudniowe szkolenie z zakresu metodologii tworzenia questów. Jego uczestnicy, przedstawiciele organizacji działających na rzecz rozwoju turystyki z dwóch sąsiadujących województw, dociekali, poszukiwali, układali zagadki, przygotowywali mapy i pieczątki, słowem uczyli się jak w nowatorski sposób zapromować swój region.

Dwudniowe warsztaty zorganizowano w ramach projektu: Turystyczna Sieć Współpracy – klaster „SUWALSZCZYZNA-MAZURY”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 2.2.1. Poprawa jakości usług Świadczonych przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności.
Głównym celem przedsięwzięcia jest podjęcie wspólnych inicjatyw promujących postawy przedsiębiorcze i wspierających rozwój przedsiębiorczości w nowoczesnej, zorganizowanej formie (klastrowej) na obszarze dwóch województw.

W szkoleniu wzięli udział partnerzy projektu: przedstawiciele Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej, Augustowskiej Organizacji Turystycznej, Lokalnej Organizacji Ziemi Oleckiej, Gminy Gołdap , Gminy Miasta Ełk oraz przedstawiciele Wigierskiego Parku Narodowego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Muzeum Marii Konopnickiej, Muzeum Wigier a także obiektu hotelarskiego Dom Nauczyciela.

Jednym z działań przedsięwzięcia jest podjęcie wysiłku w kierunku stworzenia i rozwoju sieciowych produktów turystycznych „Suwalszczyzna-Mazury”. Stworzenie kilku questów jako trwałych, nowoczesnych narzędzi promocji to – w moim przekonaniu – klucz do sukcesu – mówi Elżbieta Niedziejko, prezes SIRT. Pierwsze warsztaty już za nami. Specjaliści z Planet PR wyposażyli nas w niezbędną wiedzę merytoryczną, ale także praktyczną – jak zbudować dobry quest. Inspiracją, a także tematem przewodnim modelowego questu Skarb króla Błystka, który powstał w trakcie warsztatów, był utwór Marii Konopnickiej (rodowitej Suwalczanki) „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. To właśnie krasnoludki z tego utworu oprowadzą turystów po najciekawszych zakątkach Suwałk i pomogą w poznaniu tego, co dla mieszkańców stanowi wartość najwyższą.

Czy nowatorska metoda odkrywania dziedzictwa kulturowego jaką jest questing, okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę?
Przekonamy się niebawem. Tymczasem poszukajmy Skarbu Króla Błystka. Będzie to możliwe, kiedy powstanie finalna wersja suwalskiego questu. Dzięki niemu każdy turysta, który zawita latem do Suwałk, będzie mógł osobiście dokonać zaskakującego odkrycia.

Źródło: Planet PR

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.