Czysty design pod choinkę – Portal PR - 24PR
Czysty design pod choinkę

08.12.2010 Kategoria: Rozrywka. Autor: biuro prasowe

Mennice z całego świata prześcigają się w pomysłach na oryginalne monety kolekcjonerskie – pachnące, o niespotykanych kształtach, wielokolorowe, a nawet z brokatem i kryształkami Swarovskiego. Taka unikalna moneta może być również niecodziennym prezentem w nadchodzące święta.

 

Adam Zieliński – Dyrektor Zarządzający Skarbnicy Narodowej, która jest dystrybutorem ponad 45 mennic z całego świata podkreśla, że numizmatyka już dawno przestała być domeną starszych kolekcjonerów, polujących na pojedyncze okazy. Ludzie coraz częściej kupują monety nie tylko ze względu na wartość kruszcu, z którego są wykonane, lecz również ich piękno i wyjątkowy wygląd.

W świątecznej ofercie Skarbnicy Narodowej znajdziemy między innymi srebrną, częściowo kolorowaną monetę z gwiazdą betlejemską pokrytą brokatem. Ta wyjątkowa świąteczna moneta o nominale 5 dolarów została wyemitowana przez Republikę Palau.

 

Inną, nie mniej intrygującą propozycją jest kryształowy płatek śniegu wyemitowany przez Kanadyjską Mennicę Królewską – dwudziestodolarowa srebrna moneta przedstawiająca płatek śniegu ozdobiony kryształkami Swarovskiego.

Nie zabrakło też propozycji bardzo od serca – siedmiokropka to kolejna oryginalna propozycja Republiki Palau – srebrne serce o nominale 5 dolarów przedstawiające popularną odmianę biedronki, wykonane w technice cloisonne, zwanej inaczej emaliowaniem komórkowym. Polega ona na wypełnianiu kolorową emalią powierzchni przedmiotu, na której przylutowano wcześniej wzór cienkich drucików lub blaszek.

Na nowe trendy w numizmatyce postawiła też Brytyjska Mennica Królewska. Na monetach wyemitowanych z okazji kolejnych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, umieściła logo olimpijskie w kolorze.

Więcej zaskakujących pomysłów projektantów i emitentów monet kolekcjonerskich na świąteczne prezenty na www.skarbnicanarodowa.pl

Źródło: Euro RSCG Sensors

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.