Delphi opracowało system łączności radiowej i nawigacji dla Audi – Portal PR - 24PR
Delphi opracowało system łączności radiowej i nawigacji dla Audi

15.12.2010 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Opracowana przez Delphi platforma łączności radiowej i nawigacji (CNR) pozwala firmie Audi na zróżnicowanie swoich pojazdów przy pomocy tego nowoczesnego i innowacyjnego produktu z dziedziny komunikacji i rozrywki. Oferując możliwość łatwego dostosowania zdolności centrali multimedialnej, aby spełnić indywidualne potrzeby poszczególnych modeli samochodów, elastyczna konstrukcja centrali multimedialnej została oparta na skalowalnej sprzętowej platformie Delphi i została ostatnio zaprezentowana w samochodzie Audi A1.


Platforma CNR Delphi odpowiada na zróżnicowane zapotrzebowanie rynków, włączając w to podwójny tuner radiowy umożliwiający płynne przełączanie pomiędzy różnymi częstotliwościami, możliwość dodania różnych cyfrowych modułów tunera (np. cyfrowej transmisji radiowej/DAB) oraz różne rodzaje połączeń.

„Otwarta, dobrze zaprojektowana architektura oprogramowania pozwala firmie Audi na skonfigurowanie platform informacji i rozrywki w swoich pojazdach przy pomocy prostej aktualizacji oprogramowania i oferuje ponad 20 opcji naszej nowej platformy informacyjno – rozrywkowej, włączając w to koncerty radiowe i nawigację”, stwierdził Peter Steiner, szef działu informacji i rozrywki w Audi.

Skalowalna architektura systemu ułatwia również zróżnicowanie pojazdów, spełniając przy tym dzisiejsze i obowiązujące w przyszłości wymagania dotyczące odbioru sygnału radiowego, zachowania łączności przez użytkownika oraz nawigacji.

„Platforma CNR Delphi stworzyła nową generację bogato wyposażonych systemów informacji i rozrywki, dostępnych dla producentów samochodów”, stwierdził Wilhelm Steger, dyrektor zarządzający działu Delphi Infotainment & Driver Interface, na Europę i Amerykę Południową. „Unikalny projekt Delphi zapewnia, że Audi otrzymało wartościowy produkt, który może być odpowiednio dostosowany, tak by uzyskać cechy potrzebne do wyposażenia poszczególnych modeli samochodów. Jako dostawca pierwszego rzędu (Tier 1) dla Audi, firma Delphi dostarcza innowacyjne produkty, zapewniające elastyczność i umożliwiające indywidualizację systemów komunikacji, informacji i rozrywki”.

Platforma CNR Delphi posiada również funkcje nawigacji, kolorowy wyświetlacz wysokiej rozdzielczości i o grafice 2.5D oraz posiada wbudowane mapy Europy Wschodniej i Zachodniej, zapisane na pojedynczej karcie SD. System zachowania łączności umożliwia kierowcy podłączenie przenośnych urządzeń, takich jak iPod®, odtwarzacz muzyki lub jakiegokolwiek inne urządzenie do przechowywania danych. Przy użyciu obowiązującego na całym świecie standardu Bluetooth, urządzenie może zostać tak skonfigurowane, aby umożliwiało prowadzenie rozmów telefonicznych lub przekazywanie muzyki zapisanej w pamięci telefonu komórkowego do wysokiej jakości systemu zamontowanego w samochodzie.

W projekcie uczestniczyli również inżynierowie z krakowskiego Centrum Technicznego Delphi, którego wiodącym profilem jest zaawansowana elektronika. W projekcie platformy łączności radiowej i nawigacji (CNR) wśród zadań krakowskiego zespołu, oprócz pisania i testowania oprogramowania, było także wsparcie przy projektowaniu i uruchomieniu elektroniki.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.