Ekspansja Biomedu na rynkach wschodnich – Portal PR - 24PR
Ekspansja Biomedu na rynkach wschodnich

21.12.2010 Kategoria: zdrowie. Autor: biuro prasowe

Biomed – Wytwórnia Surowic i Szczepionek z Lublina – rozszerza swoją sieć dystrybucji na rynkach wschodnich. Preparat Distreptaza dostępny jest już w następujących krajach: Ukraina, Białoruś, Uzbekistan, Kirgizja, Tadżykistan, Mongolia oraz Kazachstan. Wkrótce na liście odbiorców lubelskiej spółki znajdą się kolejne państwa z tego regionu.

Lubelska firma osiąga handlowe sukcesy dzięki dobrej znajomości realiów wschodnich rynków oraz współpracy z ukraińskim partnerem. Biomed intensywnie rozwija swoją sieć sprzedaży, poszerzając ją o kolejne kraje. Spółka rozpoczęła właśnie rejestrację preparatu w Gruzji, Azerbejdżanie oraz Mołdawii.

– Zgodnie z przyjętą strategią, prowadzimy intensywne działania, aby nasze produkty były obecne na rynkach zagranicznych. Ciągle poszerzamy zakres odbiorców, zwłaszcza o kraje Europy Wschodniej, które są dla nas bardzo cennym rynkiem zbytu – mówi Waldemar Sierocki, prezes Wytwórni Surowic i Szczepionek Biomed.

Preparat Distreptaza®, oryginalny produkt Wytwórni „Biomed”, jest wytwarzany na bazie hodowli specjalnego typu bakterii, z których uzykuje się dwa enzymy, stanowiące – po przerobie technologicznym – gotowy lek. Disptreptaza® znajduje zastosowanie w leczeniu schorzeń okolicy miednicy małej. Szczególnymi wskazaniami do stosowania są: przewlekłe zapalenie przydatków, zmiany naciekowe i pooperacyjne, zapalenie błony śluzowej macicy.

Biomed Wytwórnia Surowic i Szczepionek istnieje od 1944 roku. Na rynku znana jest głównie jako producent Lakcidu, probiotyku stosowanego przede wszystkim w kuracjach antybiotykowych.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.