Firma HARIBO ma już 90 lat – Portal PR - 24PR
Firma HARIBO ma już 90 lat

27.12.2010 Kategoria: EVENT. Autor: biuro prasowe

13 grudnia firma HARIBO obchodziła 90. rocznicę powstania. Przez wszystkie lata istnienia firmie towarzyszy motto: „Sprawiać radość dzieciom i dorosłym też”.

Historia firmy HARIBO sięga 1920 roku, kiedy to cukiernik Hans Riegel zarejestrował swoją spółkę, tworząc jej nazwę od pierwszych liter swojego imienia (HA) i nazwiska (RI) oraz siedziby – miasta Bonn (BO). Produkty HARIBO szybko zdobyły wiernych fanów. W 1922 r. narodził się pomysł produkcji żelków Złote Misie. W 1967 roku wzór Złotego Misia został zarejestrowany jako zastrzeżony znak patentowy. Sympatyczny kształt, wyśmienity smak owoców i piękne barwy, za którymi stoi doskonalona przez lata receptura, sprawiły, że Złote Misie Haribo są najbardziej rozpoznawalnymi żelkami na świecie.

Do grona wielbicieli Złotych Misiów należą: aktorka Sandra Bullock, kierowca wyścigowy – Nico Rosberg i angielski książę William. Swoją miłość do żelków HARIBO deklarowali otwarcie również ostatni cesarz Niemiec Wilhelm II, noblista Albert Einstein oraz były kanclerz RFN Konrad Adenauer. Misie są tak lubiane, że w 18 fabrykach Haribo na świecie produkuje się ich ponad 80 milionów dziennie! Gdyby ułożyć obok siebie wszystkie Złote Misie wyprodukowane w jednym roku, powstałby łańcuch mogący trzykrotnie otoczyć Ziemię.

Od początku lat dziewięćdziesiątych produkty HARIBO także w Polsce mają liczne grono wielbicieli. Na sklepowych półkach możemy znaleźć ponad 70 produktów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz żelków i pianek firma proponuje swoim klientom gumy rozpuszczalne pod marką MAOAM.

W Polsce firma HARIBO prowadzi unikatowy projekt edukacyjny o nazwie Akademia Misia Haribo, którego celem jest wspieranie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pierwszy konkurs w ramach Akademii zorganizowano w 2007 r., a jego kolejne edycje cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.