Funkcje przeszkleń w stolarce drzwiowej – Portal PR - 24PR
Funkcje przeszkleń w stolarce drzwiowej

27.12.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: biuro prasowe

Przeszklenia są zarówno praktycznym, jak i dekoracyjnym elementem drzwi. Ułatwiają przepływ światła między pomieszczeniami, doświetlają je oraz optycznie powiększają. Drzwi z zestawem szybowym połączą poszczególne wnętrza, nadając mieszkaniu przestronny charakter. Firma Stolbud Włoszczowa oferuje szeroką gamę stolarki drzwiowej z przeszkleniami oraz oryginalne modele w całości wykonane ze szkła. 

Zastosowana w drzwiach odmiana szkła powinna być dopasowana do funkcji, jakie pełni pomieszczenie. W miejscach, gdzie ważne jest zapewnienie prywatności warto zastosować stolarkę drzwiową z przeszkleniem o niskim stopniu przezroczystości, np. chinchila lub satinato. W salonie zamontować można drzwi z przeszkleniem o charakterze dekoracyjnym. Zdobione szkło mleczne lub witrażowe będzie oryginalnym urozmaiceniem pokoju gościnnego, podkreślającym jego klasyczny lub nowoczesny styl. W pokoju dziecięcym sprawdzi się natomiast model wykonany w całości z odpornego na stłuczenia, hartowanego szkła, które będzie bezpieczne dla najmłodszych domowników.

Rozświetlona łazienka

Ze względów praktycznych drzwi szklone warto zamontować we wnętrzach, które wymagają doświetlenia, np. w pozbawionej okna łazience. Do pokoju kąpielowego odpowiednia będzie stolarka drzwiowa z przeszkleniem w górnej części skrzydła, np. model Exclusive 5c firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl). Zastosowana w nim szyba mleczna to jeden z najpopularniejszych rodzajów szkła. Ma ona bardzo ważną zaletę użytkową – rozprasza światło w specyficzny sposób, ograniczając widoczność z zewnątrz łazienki. Doświetla pomieszczenie, jednocześnie zapewniając domownikom poczucie prywatności. Posiada ona jeszcze jedną istotną cechę – ponieważ jest to szyba klejona, jest bardziej odporna na stłuczenie. Estetycznym urozmaiceniem łazienkowej aranżacji mogą być też drzwi, których skrzydła są w całości wykonane ze nieprzezroczystego szkła, np. model Vitrio 62 oferowany przez włoszczowskiego producenta. Oryginalny kwiatowy ornament nada wnętrzu niepowtarzalny charakter. Drzwi te są bardzo praktyczne, gdyż przenikające przez nie światło rozjaśni ciemną łazienkę.

Klasyczny duet – szkło i drewno

Oryginalną ozdobą salonu lub sypialni będą drewniane drzwi z elementami szkła witrażowego, np. model Exclusive 2e firmy Stolbud Włoszczowa. Wykreują one we wnętrzach przytulny nastrój, rozświetlą je oraz będą gustownym dopełnieniem aranżacji.

W części dziennej domu można również zamontować drzwi z kolekcji Vitrio z częściowo przezroczystymi przeszkleniami. Ich oryginalna konstrukcja to połączenie szklanego skrzydła i drewnianej ościeżnicy. W nowoczesną aranżację wkomponuje się model Vitrio 1, którego matowa powierzchnia poprzecinana jest poziomymi pasami przezroczystego szkła. Stolarka drzwiowa z serii Vitrio doświetli i powiększy optycznie niewielki salon lub wąski przedpokój. W nowocześnie zaaranżowanym pokoju gościnnym sprawdzą się też drzwi o dużych przeszkleniach w postaci geometrycznych wzorów, np. modele fornirowane Natural z kolekcji firmy Stolbud Włoszczowa. Oznaczone nazwami polskich miast, stanowią kwintesencję szyku, elegancji i nowoczesności. Przeszklenia o dużej powierzchni powiększą optycznie niewielki salon, a w dużym pokoju spotęgują wrażenie przestronności.  

Drzwi bezpieczne dla najmłodszych

Stolarkę drzwiową z przeszkleniami warto zamontować również w pokoju dziecięcym. Zapewni ona najmłodszym domownikom poczucie bezpieczeństwa, eliminując wrażenie izolacji, jakie może wywołać zamknięcie drzwi z pełnym skrzydłem. W pokoju przeznaczonym dla dzieci najlepiej sprawdzą się modele wykonane z bezpiecznego, hartowanego szkła.

Drzwi z przeszkleniami dyskretnie doświetlą pomieszczenia i nadadzą wnętrzom niebanalnego charakteru. Oryginalne modele z kolekcji firmy Stolbud Włoszczowa będą efektownym dopełnieniem aranżacji, podkreślającym jej klasyczny lub nowoczesny styl.

Producent: Stolbud Włoszczowa S.A.
www.stolbud.pl

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.