Interaktywne platformy w KB – Portal PR - 24PR
Interaktywne platformy w KB

21.12.2010 Kategoria: bankowość. Autor: biuro prasowe

Klienci instytucjonalni Kredyt Banku mogą skorzystać z dwóch interaktywnych platform: KB Flexims – do obsługi akredytyw,gwarancji oraz inkasa oraz KB autodealing – do transakcji walutowych.  Jest to odpowiedź na potrzeby klientów MSP.

Platforma Flexims pozwala na zdalną obsługę transakcji handlowych m.in. – akredytyw dokumentowych, gwarancji bankowych oraz inkasa. To kompleksowe rozwiązanie dla importerów i eksporterów. Platforma ma budowę modułową, co umożliwia użytkownikowi wybór określonych opcji, z których będzie korzystać. Dzięki niej klienci mogą składać elektronicznie zlecenia, przesyłać informacje i korespondencje oraz na bieżąco śledzić poszczególne etapy realizacji transakcji. Jednocześnie narzędzie to sprawdza wewnętrzną spójność składanych zleceń, informuje o błędach w wypełnionych formularzach, a także umożliwia automatyczne wygenerowanie projektu treści akredytywy lub gwarancji.

– Platforma Flexims cieszy się dużym zainteresowaniem klientów Banku, ponieważ pozwala w szybki i bezpieczny sposób zarządzać transakcjami z dowolnego miejsca na świecie. Flexims jest narzędziem elastycznym – zarówno zakres operacji jak i sposób autoryzacji poszczególnych zleceń zależy od decyzji klienta. Dzięki temu Flexims jest odpowiednim narzędziem dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji z wielostopniową strukturą autoryzacji operacji finansowych. – powiedział Feliks Kobierski z Departamentu Finansowania Handlu Kredyt Banku.

KB autodealing umożliwia przedsiębiorstwom zawieranie transakcji wymiany walut on-line. Platforma jest udostępniana poprzez systemy bankowości elektronicznej, a prezentowane bieżące notowania rynkowe pozwalają na obserwację zmian na rynku walutowym oraz szybkie zawarcie transakcji po najkorzystniejszym kursie. Platforma umożliwia zakup najbardziej popularnych walut (EUR, USD, CHF, GBP, HUF, CZK, NOK, SEK, DKK, CAD). Minimalna wymagana kwota transakcji to równowartość 1000 EUR.

– Od momentu wdrożenia systemu nie minął jeszcze miesiąc, a platforma cieszy się już sporym zainteresowaniem. Około 100 naszych klientów zdecydowało się skorzystać z tej nowej usługi. Przewidujemy, że z każdym miesiącem będzie powiększać się liczba użytkowników KB autodealingu – powiedział Andrzej Dudek, Departament Przedsiębiorstw Kredyt Banku.

Źródło: Kredyt Bank S.A.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.