INTERFERIE z nowym akcjonariuszem – Portal PR - 24PR
INTERFERIE z nowym akcjonariuszem

29.12.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: biuro prasowe

Giełdowa spółka hotelarsko–turystyczna INTERFERIE S.A. ma nowego akcjonariusza – jest nim Fundusz Hotele 01, spółka celowa funduszu KGHM I FIZAN. Fundusz zakupił 66,82 procent akcji, czyli pakiet większościowy.

Dzięki włączeniu INTERFERII do struktur KGHM I FIZAN spółka będzie mogła jeszcze szybciej się rozwijać, a równocześnie służyć wieloletnim doświadczeniem w sektorze usług turystycznych i sanatoryjnych oraz wellness&spa, który dla Funduszu jest obszarem podstawowej działalności.

Fundusz Hotele 01 ogłosił 25 października wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji. Zapisy na sprzedaż przyjmowane były od 16 listopada do 20 grudnia.  

Dotychczas większościowy pakiet akcji, który pozwalał na kontrolę operacyjną spółki (61,55 proc.) należał do KGHM Ecoren, drugim poważnym akcjonariuszem był Marian Urbaniak i firma ZUW URBEX (14,16 proc.), natomiast w rękach pozostałych udziałowców pozostawało 24,29 proc. akcji. W odpowiedzi na wezwanie KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych nabył 66,82 proc. akcji INTERFERII S.A. po cenie 5,12 zł za sztukę.

Dla obserwatorów rynku zainteresowanie akcjami INTERFERII nie jest zaskoczeniem, zważywszy zakup przez KGHM I FIZAN (reprezentowany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA) trzech dużych uzdrowisk: Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowisk Połczyn Zdrój i Cieplice. A 20 września br. przedstawiciele zarządów INTERFERII SA oraz KGHM I FIZAN podpisali umowę objęcia przez TFI pakietu 67 proc. nowych udziałów w spółce INTERFERIE Medical SPA, odpowiedzialnej za budowę w Świnoujściu dużego kompleksu wypoczynkowo – konferencyjnego i późniejsze zarządzanie nim.

W wezwaniu Fundusz deklarował udzielenie Interferiom wsparcia w zakresie jej rozwoju i jestem przekonany, że tak właśnie się stanie  – mówi Adam Milanowski, prezes zarządu INTERFERIE. – Tym bardziej, że nawiązaliśmy już wcześniej owocną współpracę w związku z naszą spółką INTERFERIE Medical SPA. Będziemy więc mogli jeszcze intensywniej się rozwijać i zbierać nowe doświadczenia w prężnie działającej grupie należącej do KGHM TFI.

Spółka INTERFERIE SA działa na rynku od 1992 roku, należy do niej obecnie dziewięć ośrodków (wliczając w to powstający właśnie nowoczesny hotel INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu) – pięć nadmorskich, dwa w górach oraz dwa hotele miejskie w Lubinie i Głogowie. W 2006 roku zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, pierwsze notowanie praw do akcji spółki odbyło się 10 sierpnia. Spółka w 2009 roku odnotowała przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w wysokości 43 mln 41 tys. zł netto oraz zysk netto 2 mln 891 tys. zł (w roku 2008 było to odpowiednio 37 mln 553 tys. zł oraz 817 tys. zł).

Firma z powodzeniem się rozwija, oferując wypoczynek połączony z pobytami sanatoryjnymi, usługami rehabilitacyjnymi oraz pakietami pielęgnacyjnymi. Inwestuje w modernizację i rozbudowę ośrodków, buduje również najnowocześniejszy w Świnoujściu hotel wypoczynkowo – konferencyjny na 600 osób, w którym znajdzie się bogata baza zabiegowa i rekreacyjna. Otwarcie hotelu INTERFERIE Medical SPA zaplanowane jest na drugą połowę 2011 roku. 

Źródło: PR time

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.