Internetowy Dom Handlowy będzie mobilny – Portal PR - 24PR
Internetowy Dom Handlowy będzie mobilny

18.12.2010 Kategoria: INTERNET, Telekomunikacja. Autor: biuro prasowe

Divante i PayPal pomogą uruchomić sklepy IDH w telefonach komórkowych.

Już wkrótce popularne sklepy internetowe z grupy IDH, w tym Mareno.pl i Stereo.pl, doczekają się wersji na telefony komórkowe. Za przygotowanie mobilnych aplikacji odpowiada firma Divante. Mobilne sklepy będą akceptować bezpieczne płatności w systemie PayPal. Na pierwszym etapie aplikacje będą dostępne w wersjach dla urządzeń iPhone oraz iPad.

Z rozwiązaniami mobilnymi w ecommerce mamy do czynienia od kilku lat. Stale przyglądamy się temu, co dzieje się na tym rynku, i w jakim kierunku podąża rozwój usług mobilnych – mówi Robert Sołkiewicz z IDH.  

Obecnie już jedna czwarta nowo kupowanych telefonów w Polsce to smartfony, zatem przyszedł czas aby zaoferować ich użytkownikom wygodne zakupy w naszych sklepach. Tradycyjne wersje sklepów internetowych w tych telefonach nie zapewniają ani takiej szybkości, ani wygody, co dedykowane rozwiązania proponowane przez twórców aplikacji mobilnych, takich jak Divante – dodaje.

W projekcie po raz pierwszy w Polsce zostanie wykorzystane innowacyjne rozwiązanie mobilnych bibliotek PayPal, które umożliwia dokonywanie bezpiecznych i wygodnych płatności w ramach aplikacji mobilnych.

Cieszy nas ogromne zainteresowanie polskich sprzedawców naszymi rozwiązaniami mobilnymi. Oferujemy innowacyjny, a przy tym niezwykle funkcjonalny produkt, gdyż płatność jest dokonywana z poziomu mobilnej aplikacji w zaledwie trzech krokach. Kluczowa dla sukcesu tego projektu jest współpraca z nami firmy Divante ze względu na jej doświadczenie w mobile — mówi Mikołaj Zakrzewski z firmy PayPal.

Pierwsze rezultaty projektu widoczne będą na początku 2011 roku.

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.