itelligence współpracuje z SANO – Portal PR - 24PR
itelligence współpracuje z SANO

13.12.2010 Kategoria: OSOBISTE. Autor: biuro prasowe

Firma itelligence wspiera SANO w procesie dostosowywania systemu SAP ERP do nowych wymagań w zakresie podatku VAT. Projekt prowadzony jest przez dział Application Support w itelligence. Dział ten to zespół ekspertów dedykowanych do wspierania klientów itelligence w implementacji funkcjonalności w systemie SAP, wynikających m.in. ze zmian prawnych.

W związku z przyszłoroczną zmianą stawek VAT, podobnie jak inne firmy prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski, SANO musi przystosować swoje rozwiązanie SAP do zmiany stawki podatku VAT oraz dodać nowe stawki podatku VAT – 23%, 8%, 5%. Dodatkowo, jako podmiot współpracujący z rolnikami, firma wymaga dodania kodu podatku naliczanego dla faktur VAT RR. Faktura VAT RR jest specyficznym rodzajem faktury, dotyczącym towarów rolnych kupowanych od rolnika ryczałtowego.

– Wybraliśmy itelligence ponieważ firma zobowiązała się przeprowadzić niezbędne zmiany w systemie – w transakcjach, dokumentach i wydrukach – w krótkim czasie. Zmiany w zakresie podatku VAT wejdą w życie już za miesiąc, a dzięki wsparciu itelligence będziemy mieli wystarczająco dużo czasu na przetestowanie wprowadzonych zmian. – mówi Piotr May, Specjalista SAP w Sano – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.

Dostosowanie SAP wymaga kompleksowej analizy systemu, zarówno od strony finansowej, jak również od strony logistycznej z uwzględnieniem specyficznych rozszerzeń w systemie SAP Klienta. Całość zakończy się jednak do końca grudnia. Eksperci działu Application Support posiadają wyjątkowe doświadczenie w adaptowaniu systemu SAP. Dział ten zatrudnia konsultantów z najdłuższym stażem, a ich głównym zadaniem jest wykonywanie zmian w konfiguracji, zapewnienie dostępu do nowych wersji systemu, a także asysta przy wprowadzaniu poprawek przygotowywanych przez producenta wynikających m.in. ze zmian prawnych.

– Z końcem roku nasi stali klienci dokonują najczęściej wielu zmian w wykorzystywanych już systemach, jednocześnie wiele nowych projektów wkracza w ostatnią fazę realizacji. W itelligence posiadamy niezależne działy konsultingu oraz wsparcia aplikacyjnego – dzięki temu możemy zagwarantować naszym klientom krótkie czasy realizacji wszelkich zleceń serwisowych. – powiedziała Paulina Firlej, Kierownik Działu Wsparcia Aplikacyjnego w itelligence Sp. z o.o.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.