Jadwiga bloguje już od roku – Portal PR - 24PR
Jadwiga bloguje już od roku

11.12.2010 Kategoria: INTERNET. Autor: biuro prasowe

5 grudnia minął rok od startu bloga Jadwigi Ślawskiej-Szalewicz, ambasadorki marki Emporia.

Zakładając blog, firma Emporia Telecom oraz ambasadorka marki chcieli aktywizować seniorów i zwiększyć ich zaangażowanie w życie społeczne – także z użyciem najnowszych technologii. Emporia popularyzuje ideę łatwiejszych kontaktów między ludźmi, na przykład poprzez korzystanie z telefonu komórkowego, czy pisanie bloga, które to proste czynności mogą być z powodzeniem wykonywane niezależenie od wieku.

Jadwiga Ślawska-Szalewicz przez cały rok przygotowywała teksty na blog „Okiem Jadwigi”, dzieląc je na grupy tematyczne takie jak: informacje, święta i wspomnienia. Z czasem powstały nowe kategorie, np. przepisy, historia, opowiadania, tradycje. Z ponad 163 notek najwięcej, bo aż 99, to wpisy w kategorii „Informacje”, które dotyczą m.in. aktualności i wydarzeń kulturalnych. Znajdziemy tam np. relacje z Festiwalu Kultury Japońskiej, czy informacje o nowo otwartym basenie w Aninie.

Jadwiga dzieli się swoimi wspomnieniami i przeżyciami, ale również przepisami, których zna niezliczoną ilość. W ciągu tego roku zamieściła na blogu ponad 40 przepisów na potrawy z najróżniejszych stron świata, ale także tradycyjne polskie dania, a nawet nalewki.

O tym, że czytelnicy wracają, by sprawdzić, co nowego dzieje się na blogu, świadczy duża ilość gości serwisu. Przez ostatni rok strona „Okiem Jadwigi” odnotowała ponad 47 000 odwiedzin. W ponad 2040 komentarzach toczą się interesujące, kulturalne i inspirujące dyskusje. Internauci chętnie dzielą się spostrzeżeniami i wspomnieniami na bieżące tematy, np. świątecznych tradycji, podróży, czy wydarzeń sportowych.

Sukces witryny Okiem Jadwigi to dowód na to, że internet jest środowiskiem przyjaznym dla osób w wieku 50+. W sieci mogą oni dzielić się swoimi doświadczeniami, a także zawierać nowe znajomości.

Strona Okiem Jadwigi została doceniona również przez profesjonalne środowisko Blogerów – zgłoszono ją do biblioteki blogów serwisu Blogbox. Zawiera on blogi specjalistyczne, które mają szansę ukazać się w wersji papierowej. W każdym tygodniu Internauci wybierają w głosowaniu trzy blogi (dwa blogi i jeden fotoblog), które publikowane są w tygodniku Wprost.

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.