Jak Polacy spędzą święta i Sylwestra 2010 – raport – Portal PR - 24PR
Jak Polacy spędzą święta i Sylwestra 2010 – raport

23.12.2010 Kategoria: INTERNET, turystyka. Autor: biuro prasowe

Boże Narodzenie to z definicji czas spędzony w domowym zaciszu i na spotkaniach w rodzinnym gronie. Jak co roku jednak, biura podróży kuszą klientów i prześcigają się w ofertach niekonwencjonalnych, świątecznych urlopów pod palmami lub w słynnych górskich stolicach sportów zimowych. Ilu z nas zamierza z tego skorzystać? Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl zapytało swoich klientów o to, jak spędzą tegoroczne święta i Sylwestra.


Święta Bożego Narodzenia
Zdecydowana większość pytanych deklaruje, że spędzi w tym roku Boże Narodzenie u siebie w domu (49%), bądź u najbliższej rodziny/ przyjaciół (39%). Tylko 8% badanych skorzysta z oferty biur podróży, z czego 6% pojedzie na wycieczkę egzotyczną za granicę, a 2% – w góry na narty. 6% ankietowanych „świętować” będzie w pracy.

Sylwestra
Większość pytanych ma już dokładnie sprecyzowane plany sylwestrowe – zorganizowany transport, zarezerwowane wejściówki na imprezy, albo wykupione wycieczki. Aż 68% przywita Nowy Rok w kraju, w tym:
na prywatnej imprezie (u rodziny lub znajomych) – 32%
u siebie w domu – 21%
w pracy – 5%
na wycieczce narciarskiej w górach – 2%
10% respondentów jeszcze nie ma sprecyzowanych planów na Sylwestra i Nowy Rok.
Pozostali (32%) na imprezę sylwestrową wybiorą się za granicę, w tym:
na wycieczkę zorganizowaną – 26%
wyjazd narciarski w górach – 6%
Oszczędnie i na własną rękę
Pod względem wydatków na sylwestrowe szaleństwo klienci są dość powściągliwi. Na zorganizowanie Sylwestra (transport + impreza) planują wydać:
do 200 zł – 57,5%
od 200 do 500zł – 11,5%
nie wiem – 12,5%
powyżej 1000 zł – 10,5%
od 500 do 1000 zł – 8%
(koszt za 1 osobę)

Swoje podróże świąteczne i sylwestrowe nasi ankietowani zamierzają odbyć:
samochodem – 56,5%
samolotem – 20%
autobusem – 10%
pociągiem – 8%
jeszcze nie wiem – 4%
tylko pieszo – 1,5%

Klienci serwisu spędzą święta w tradycyjny sposób – w domu, w rodzinnym gronie. Niewielka liczba ankietowanych wykupiła natomiast oferty świąteczne i sylwestrowe biur podróży. Większość z nich, jeśli już podróżuje, to własnymi samochodami lub korzystając z usług linii lotniczych.
Ankieta została przeprowadzona wśród 480 klientów serwisu Tanie-Loty.com.pl (325 kobiet i 155 mężczyzn).

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.