Jak uchronić aparat fotograficzny przed kradzieżą? – Portal PR - 24PR
Jak uchronić aparat fotograficzny przed kradzieżą?

16.12.2010 Kategoria: Fotografia. Autor: biuro prasowe

Wielu fotografów – amatorów inwestuje w sprzęt najwyższej jakości. Wartość samych akcesoriów: obiektywów, statywów czy lamp błyskowych przewyższa często koszty samego aparatu. Dlatego warto pomyśleć o jego właściwym zabezpieczeniu przed kradzieżą.

 Na liście najczęściej kradzionych rzeczy, poza laptopami i telefonami, znajdują się również aparaty fotograficzne. Złodziej może wykorzystać chwilę, w której fotograf skupiając się na uchwyceniu najlepszego ujęcia, nie patrzy na resztę sprzętu. Dlatego warto upewnić się, czy torba ze sprzętem fotograficznym jest wystarczająco zabezpieczona. Skuteczną ochronę przed kradzieżą oferują torby marki Pacsafe.

Każda torba z serii Camsafe zawiera panele eXomesh® – to lekka, elastyczna, wytrzymała siatka stalowa zalaminowana między dwoma warstwami materiału w przedniej, bocznej i dolnej części torby uniemożliwiająca złodziejom przecięcie materiału – tłumaczy Arkadiusz Majewski, właściciel firmy Red Bird zajmującej się dystrybucją produktów Pacsafe w Polsce. Ponadto torby zostały uzbrojone w regulowane paski, które można przypiąć do dowolnego elementu stałego, znajdującego się w naszym zasięgu. Złodziej nie przetnie paska, ponieważ każdy zawiera wszytą stalową linkę.

O właściwym zabezpieczeniu sprzętu fotograficznego należy szczególnie pomyśleć, wyjeżdżając do egzotycznych państw. W wielu z nich turyści narażeni są na kradzieże. W hotelach, w których większość pokojów nie jest wyposażona w sejfy, zdarzają się często włamania. Chociaż utrata sprzętu fotograficznego jest kosztowną stratą, to zawsze można kupić nowy. Niestety wraz z aparatem traci się również zdjęcia z wyjazdu. Często to utrata karty pamięci jest najbardziej odczuwalna dla ofiary, gdyż znajdują się na niej zdjęcia z chwil, które chciała uwiecznić.

Marka Pacsafe oferuje następujące modele toreb zabezpieczających akcesoria fotograficzne:

  • CamSafe100

Poręczna i zgrabna torba, mieszcząca aparat i najważniejsze akcesoria: baterie, karty pamięci i kabel USB. 4 litrowa komora zawiera miękką, wyściełaną kieszeń główną, z przegrodą. Dodatkowo przepinany pasek ze stalową linką posiada wbudowany zamek szyfrowy. Tak jak wszystkie produkty z serii CamSafe™, torba posiada system eXomesh®.

Cena: 319  PLN

  • DuffelSafe100

Torba – sejf, o pojemności 35 litrów. Posiada panele eXomesh® – między warstwami materiału została zalaminowana siatka z nierdzewnej stali. Dzięki dołączonym szelkom możemy w każdej chwili zamienić ją w wygodny plecak. Możliwość dokupienia specjalnego wkładu przeznaczonego na sprzęt fotograficzny.

Cena: 759 PLN

  • Wkład fotograficzny do torby DuffelSafe100

Dzięki wkładowi perfekcyjnie zorganizujesz, a przede wszystkim zabezpieczysz akcesoria swojego aparatu. Uzyskasz aż jedenaście różnej wielkości przegródek. Torba DuffelSaffe™100 razem z fotograficznym wkładem gwarantuje, że nasz sprzęt fotograficzny, jak i akcesoria będą profesjonalnie zabezpieczone. 

Cena: 279 PLN

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.