KappAhl w Galerii Echo – Portal PR - 24PR
KappAhl w Galerii Echo

03.12.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI, Wieści za spółek. Autor: EchoInvestment

Kolejna umowa podpisana na targach Mapic w Cannes. KappAhl wynajął 750 mkw. w rozbudowanej Galerii Echo w Kielcach.  
Transakcja została uroczyście zawarta 18 listopada 2010 roku podczas targów Mapic w Cannes. Firmę KappAhl reprezentował prezes zarządu – Dariusz Zająkała, natomiast Echo Investment, kierownik zespołu komercjalizacji centrów handlowych – Marek Gładki.

„Umowa z marką KappAhl zamyka kolejny etap komercjalizacji Galerii Echo – która kończy rozmowy z największymi najemcami. Podpisany kontrakt jest kolejnym potwierdzeniem wartości i potencjału Galerii Echo, której stan najmu przekroczył już 90%.” – mówi Marek Gładki z Echo Investment.

Umowa ta dołączyła do umów podpisanych przez Echo Investment na targach Mapic – największym w Europie wydarzeniu branży nieruchomości komercyjnych, które odbywają się w słynnym Palais des Festivals w Cannes we Francji. Wcześniejsze umowy to kontrakt z firmą Tesco na powierzchnię handlową w Galerii Olimpia w Bełchatowie i Galerii Veneda w Łomży, a także ze spółką Helios w Outlet Park Szczecin.

KappAhl jest wiodącą siecią sklepów odzieżowych z około 350 sklepami i 4 800 pracownikami w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Polsce i Czechach. KappAhl sprzedaje niedrogą modę dla różnych klientów – kobiet, mężczyzn i dzieci – a w szczególności skupia się na kobietach w wieku 30-50 lat, i ich rodzinach. Wszystkie ubrania są projektowane przez projektantów KappAhl.

KappAhl jako pierwsza sieć sklepów odzieżowych dostała w 1999 roku certyfikat środowiskowy. W roku obrotowym 2008/2009 obroty w KappAhl wyniosły 5 mld koron szwedzkich a zysk operacyjny 525 mln koron. KappAhl jest notowany na Nasdaq OMX Stockholm.

www.kappahl.com

Galeria Echo w Kielcach to największy obiekt handlowo-rozrywkowy w regionie świętokrzyskim.

W nowym centrum znajdzie się blisko 300 sklepów i punktów usługowych.

Na poziomach -1, 0 i +1 przewidziana została bogata oferta handlowa i usługowa wraz z licznymi restauracjami, kawiarniami i fast-food. Ostatnią kondygnację przeznaczono na funkcje rozrywkowe i rekreacyjne. Klienci będą mieli do dyspozycji 12-torową kręgielnię, siłownię, fitness, a dla dzieci przewidziana jest bawialnia o powierzchni ok. 300 m2. Również na drugim poziomie Galerii Echo zlokalizowana będzie Dekorada z wyselekcjonowaną ofertą wyposażenia i dekoracji wnętrz.

Powierzchnia całkowita Galerii Echio to około 159 000 mkw., z czego powierzchnia przeznaczona na wynajem wyniesie około 70 000 mkw. Klienci będą mogli korzystać z około 2 300 miejsc parkingowych.

Nowa Galeria Echo zostanie otwarta w sierpniu 2011 roku.

Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci.

www.nowa.galeriaecho.pl

ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

www.echo.com.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Wojciech Gepner, PR Manager Echo Investment, tel. +48 41 33 33 700, kom. +48 664 900 700, Wojciech.Gepner@echo.com.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.