KGHM Ecoren bez Interferii – Portal PR - 24PR
KGHM Ecoren bez Interferii

23.12.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: biuro prasowe

Na rzecz Funduszu Hotele 01, spółki celowej funduszu KGHM I FIZAN, KGHM Ecoren zbył wszystkie akcje giełdowej spółki hotelarskiej Interferie S.A. Rok 2010 mija w Ecorenie pod znakiem kompleksowego porządkowania grupy kapitałowej spółki.

KGHM I FIZAN to fundusz specjalnie dedykowany działalności hotelarskiej i uzdrowiskowej. W tym kontekście oceniam, że to najlepszy dla Interferii właściciel – mówi Janusz Adamczyk, prezes KGHM Ecoren. – Fundusz umożliwi Interferiom odpowiedni rozwój, a specjaliści z Interferii wniosą do Funduszu swoją wieloletnią wiedzę z zakresu prowadzenia spółki hotelarskiej.

Sprzedaż 61,55 proc. akcji Interferii przez KGHM Ecoren finalizuje tegoroczne zmiany, które dotyczą grupy kapitałowej spółki. Wcześniej, 3 listopada KGHM Polska Miedź odkupiła od Ecorenu wszystkie udziały w firmach: Dolnośląska Fabryka Maszyn ZANAM – LEGMET i INOVA Centrum Innowacji Technicznych. Z racji strategicznego znaczenia prowadzonej przez obie spółki działalności, bezpośredni nadzór przejęła nad nimi KGHM Polska Miedź S.A.

30 listopada br. KGHM Ecoren stał się formalnie właścicielem 85 proc. akcji spółki Centrozłom Wrocław. W ten sposób baza lubińskiej firmy rozszerzyła się o 12 lokalizacji w Polsce południowo – zachodniej, a know how firmy zostało rozszerzone o ponad półwieczne doświadczenia Centrozłomu z zakresu skupu, sprzedaży i przetwarzania złomów metali oraz recyklingu odpadów przemysłowych. Ma to kluczowe znaczenie w kontekście rozwijanych przez KGHM Ecoren działań z zakresu przetwarzania elektroodpadów. Zgodnie z założeniami strategii, zagospodarowywanie odpadów przemysłowych i odzysk z nich metali stanowi główne zadanie firmy.

KGHM Ecoren powstał z połączenia dwóch funduszy inwestycyjnych należących do KGHM: Dolnośląskiej Spółki Inwestycyjnej i KGHM Metale. Początkowo firma zarządzała dużą grupą kapitałową złożoną z kilkunastu podmiotów. Sukcesywnie wzrastała rola działalności produkcyjnej w Ecorenie. Spółka jest producentem kruszyw drogowych, a od 2007 roku odzyskuje ren z hutniczych ścieków w KGHM. Ten cenny metal jest poszukiwany przez producentów samolotów i przemysł petrochemiczny na całym świecie. Oddział Hydrometalurgii, w którym odbywa się produkcja nadrenianu amonu w kwietniu br. został rozszerzony o nowoczesną fabrykę, w której powstaje ren metaliczny.

Obecnie w skład grupy kapitałowej KGHM Ecoren wchodzą następujące spółki:

Warszawska Fabryka Platerów Hefra – producent sztućców i platerów,

Ecoren DKE – przetwarzanie zażytych baterii i akumulatorów,

Walcownia Metali Łabędy – właściciel większości udziałów w Walcowni Metali Nieżelaznych w Gliwicach, producenta wyrobów z miedzi, mosiądzu i brązów,

Centrozłom Wrocław S.A. – firma specjalizująca się w skupie złomu, dystrybucji wyrobów stalowych i recyklingu metali.

Źródło: PR time

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.