Kolagen tylko z witaminą C – Portal PR - 24PR
Kolagen tylko z witaminą C

01.12.2010 Kategoria: uroda, zdrowie. Autor: biuro prasowe

Właściwości zdrowotne witaminy C, która wzmacnia odporność organizmu są szeroko znane. A co z zastosowaniem w kosmetologii? Nie wszyscy wiedzą, że witamina C odpowiada za sprawne wytwarzanie w organizmie kolagenu, który jest głównym składnikiem skóry. Co z tego wynika…

Witamina C, czyli kwas askorbinowy, została odkryta na początku XX wieku przez Węgra, który wyodrębnił ją z papryki. Obecnie do celów leczniczych substancję pozyskuje się z owocu dzikiej róży. Na początku stosowano ją głównie jako konserwant kosmetyków oraz środek skuteczny przeciw chorobom.

Niedawno odkryto znaczenie witaminy C w połączeniu z kolagenem – bierze ona udział w procesie tworzenia kolagenu, który łączy wszystkie składniki skóry. Jakie ma to znaczenie? „Kolagen to główny składnik naszej skóry. Po 20 roku życia organizm zaczyna produkować coraz mniej tej substancji, tym samym skóra traci sprężystość oraz elastyczność i tworzą się zmarszczki” – mówi Agnieszka Owczarek, ekspertka ds. piękna z firmy Noble Health. „Witamina C chroni cząsteczki kolagenu przed działaniem wolnych rodników, ale nie zwiększa jego produkcji. Przy stosowaniu preparatów z kolagenem ważne jest wzmacnianie ich działania witaminą C.”

Kolagen korzystnie wpływa na urodę – spłyca zmarszczki mimiczne oraz zapobiega pojawianiu się nowych zmarszczek. Poprawia strukturę, elastyczność i nawilżenie skóry. Usuwa przebarwienia. Zmniejsza cellulit i spłyca rozstępy. Kolagen w połączeniu z witaminą C ułatwia gojenie się ran, wzmacnia włosy i paznokcie.

Aby uzyskać korzystne efekty kuracji preparatami zawierającymi kolagen, należy zwrócić uwagę czy zawierają w swoim składzie witaminę C. Tylko połączenie tych substancji pozwoli na regenerację białek kolagenowych w skórze.

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.