Konferencje PTA w 2011 roku – Portal PR - 24PR
Konferencje PTA w 2011 roku

14.12.2010 Kategoria: EVENT, zdrowie. Autor: biuro prasowe

Nie skończył się jeszcze 2010 rok, a Polskie Towarzystwo Alergologiczne planuje już swoje aktywności w 2011 roku. Wśród nich nie może zabraknąć dwóch flagowych inicjatyw Towarzystwa, które już na trwałe zagościły w kalendarzu najważniejszych krajowych konferencji medycznych: Konferencji Szkoleniowej PTA oraz Klinicznego Forum Ekspertów Programu POLASTMA.

IV Konferencja Szkoleniowa odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia 2011 roku w Wiśle. Hasło przyszłorocznej konferencji brzmi „Choroby alergiczne w codziennej praktyce lekarskiej” – co odzwierciedla aktualną sytuację tych chorób w Polsce. Osoby, u których zdiagnozowano alergie to ciągłe wyzwanie dla polskiego systemu zdrowia. Wyzwanie to dotyczy nie tylko alergologów, ale również lekarzy pierwszego kontaktu, pediatrów, dermatologów czy laryngologów. IV Konferencja Szkoleniowa PTA jest szansą dla tych wszystkich lekarzy, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat chorób alergicznych na podstawie wykładów, warsztatów i dyskusji z najlepszymi polskimi i światowymi specjalistami-alergologami.

Natomiast III Kliniczne Forum Ekspertów organizowane w ramach Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Astmy POLASTMA odbędzie się w dniach 12-15 października 2011 roku w Ossie. Kliniczne Forum Ekspertów, które odbywa się pod hasłem „Astma bez granic” ma charakter bardziej specjalistyczny niż Konferencja Szkoleniowa, gdyż dotyczy diagnostyki i leczenia jednej choroby, jaką jest astma. 4 miliony osób w Polsce cierpi z powodu astmy – jednak nieprawidłowe leczenie czy brak rozpoznania tej choroby u większości z nich, jest poważnym problemem polskiej medycyny. Stąd inicjatywa Forum Klinicznego, gdzie światowej sławy specjaliści przekazują swą wiedzę na temat astmy lekarzom poszukującym nowych i najskuteczniejszych metod jej rozpoznania i leczenia.

Szczegóły dotyczące tych wydarzeń można znaleźć na stronach internetowych PTA – www.pta.med.pl – oraz Programu POLASTMA – www.mojaastma.org.pl.

Źródło: Polskie Towarzystwo Alergologiczne

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.