Kontrola samochodów firmowych przez Internet – Portal PR - 24PR
Kontrola samochodów firmowych przez Internet

23.12.2010 Kategoria: INTERNET, Technologie. Autor: biuro prasowe

Chyba nie trzeba nikogo, odpowiadającego za firmową flotę, specjalnie przekonywać, jak trudne i kosztowne jest kontrolowanie aut będących w użytkowaniu pracowników.

Wyobrażenie o zainstalowaniu urządzeń monitorujących w każdym pojeździe, niosące za sobą wysokie koszty systemów kontrolujących oraz specjalistycznych programów komputerowych, często przekraczają budżet niewielkich firm. W konsekwencji traktowane są raczej, jako zbędny dodatek, niż niezbędne narzędzie. Czy jednak jest to aż tak droga i niepotrzebna „zabawka”? Jakie są korzyści monitoringu GPS?

System umożliwia bieżący dostęp do danych na temat miejsca przebywania samochodu oraz innych bardziej szczegółowych parametrów, które właściciel firmy może monitorować za pomocą Internetu. Urządzenie może obsługiwać kilkanaście samochodów, niezależnie od tego gdzie zostanie podłączone, co minimalizuje koszty związane z kupnem sprzętu obsługującego monitoring pojazdów.

Mobilna kontrola floty samochodowej działa na terenie całego kraju. Przedsiębiorcy mogą przeglądać historię przejechanych tras do dwóch miesięcy wstecz. Dzięki temu nie tylko na bieżąco, lecz również z perspektywy kilku tygodni, pracodawca może śledzić poczynania swoich podwładnych. Monitoringowi podlegać mogą zarówno trasy służbowe, jak i prywatne podróże pracowników, ich średnie, bądź maksymalne prędkości czy czasy przerw i postojów. Zastosowanie Monitoringu GPS zapobiec ma nadużywaniu i nieefektywnemu wykorzystywaniu floty samochodowej.
Usługi tego typu do niedawna uważane były za nieproporcjonalnie kosztowne. Dziś wiemy, że są to systemy, których stosowanie przynosi korzyści już po pierwszym miesiącu stosowania, monitują znacznie więcej parametrów, niż stan paliwa i gwarantują zwrot z inwestycji zakupu.

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.