Łazienka jest dobra na wszystko – Portal PR - 24PR
Łazienka jest dobra na wszystko

29.12.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: biuro prasowe

Krótkie i mroźne dni bezwzględnie przypominają nam, że na dworze swoje rządy sprawuje zima. Codzienne zmagania z kaprysami pogody sprawiają, że często po wejściu do ciepłego, przytulnego mieszkania mamy ochotę zanurzyć się w gorącej kąpieli i zapomnieć na chwilę o wszystkich troskach. Niezwykle ważne jest, by wystrój naszej łazienki sprzyjał temu klimatowi odprężenia.

Moje małe królestwo

Rola dzisiejszej łazienki znacznie wykracza poza ramy krótkich zabiegów pielęgnacyjnych. Stała się ona pełnoprawną częścią mieszkania, w której spędzamy coraz więcej czasu. Warto więc zadbać, by ten czas został spożytkowany w jak najprzyjemniejszej atmosferze.

Istotnym elementem wystroju łazienki jest wanna. To taki azyl, w którym możemy łączyć dbałość o higienę z relaksem po ciężkim dniu pracy. Na szczęście współczesne trendy dekoratorskie odchodzą tu od szablonowych rozwiązań. – Jeśli dysponujemy stosunkowo dużą łazienką, można zastanowić się nad wyborem wanny wolnostojącej, zlokalizowanej w wybranym, dogodnym miejscu – zaleca Sylwia Madyda z Grupy Madix – Zapewni to indywidualny charakter łazienki, zachowując jednocześnie jej funkcjonalność. Możemy zatem śmiało zdecydować, czy chcemy brać kąpiel w samym centrum pomieszczenia, czy wolimy zachować pewną intymność, sytuując wannę bardziej w głębi. Również różnorodność dostępnych kształtów, rozmiarów i kolorów daje liczne możliwości wyboru. Ważna jest wygoda. Przykładowo, dla miłośników dłuższych „kąpieli z książką” komfortowym rozwiązaniem będzie stylowa wanna z podwyższonym oparciem.

Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia

Relaks w wypełnionej gorącą wodą wannie, usytuowanej w wybranym przez nas miejscu, czyni z kąpieli rodzaj obrządku. Warto więc zadbać, by nic nie zakłóciło tej przyjemnej chwili. – Nikt z nas nie lubi, gdy musimy nagle wyjść z wody po szampon, ręcznik czy szlafrok – podkreśla Sylwia Madyda z Madix – Dlatego tak istotne jest odpowiednie rozmieszczenie podstawek na kosmetyki i wieszaków na ręczniki. Dobrym rozwiązaniem jest też stojak umieszczony zaraz przy wannie. Słowem, wszystko powinno być pod ręką. Wówczas możemy w pełni oddać się kojącej dla ciała i ducha magii kąpieli.

Relaks bez końca

Właściwie urządzona łazienka jest gwarantem wygody przy wszystkich czynnościach higienicznych. Po wyjściu z wanny bez problemów możemy się wysuszyć i przejść do zabiegów pielęgnacyjnych przed lustrem. Okolice umywalki powinny być również odpowiednio zaopatrzone w półki lub stojaki na wszelkie potrzebne przybory i kosmetyki. Dodatki muszą być łatwo dostępne, ale jednocześnie gustownie dobrane. Najlepiej, by ich ułożenie pozwalało nam koncentrować uwagę głównie na własnej osobie. Łazienka zaaranżowana funkcjonalnie, estetycznie, a przede wszystkim w zgodzie z naszymi oczekiwaniami, sprawi, że szybko zapomnimy o trudach minionego dnia. Umyci i wypielęgnowani będziemy mogli rozpocząć go na nowo, decydując się na wieczorne szaleństwa z przyjaciółmi lub przynajmniej dokończenie „kąpielowej lektury” w łóżku, równie ciepłym jak woda w naszej wannie.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.