Lotnisko Chopina przygotowane na Euro 2012 – Portal PR - 24PR
Lotnisko Chopina przygotowane na Euro 2012

13.12.2010 Kategoria: Budownictwo, EVENT, Sport. Autor: biuro prasowe

Lotnisko Chopina w Warszawie jest najlepiej przygotowane do EURO 2012 spośród wszystkich lotnisk w Polsce i na Ukrainie – poinformował Tomasz Szymczak, narodowy koordynator ds. lotnisk w spółce PL.2012 koordynującej przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy.

Według Szymczaka lotnisko nie będzie miało problemów z obsłużeniem pasażerów przylatujących do Warszawy na mecze mistrzostw. Infrastruktura lotniska już teraz umożliwia przyjęcie takiej liczby osób, jakiej można spodziewać się podczas EURO.

UEFA, jako organizator mistrzostw, wymaga, aby warszawski port lotniczy mógł odprawić co najmniej 33 tys. osób w ciągu 10 godzin przed rozpoczęciem meczu w Warszawie i 25 tys. w ciągu 10 godzin po zakończeniu meczu. – Jest to jak najbardziej wykonalne – zapewnia Rafał Marczewski, pełnomocnik dyrektora Lotniska Chopina ds. Euro 2012.

Na lotnisku dobiega końca realizacja inwestycji realizowanych w ramach przygotowań do mistrzostw. Na wiosnę zakończy się remont drogi startowej nr 1 oraz budowa nowych pirsów wzdłuż budynku terminala. Do końca przyszłego roku ma być gotowa stacja kolejowa, która umożliwi dojazd z lotniska do centrum miasta w 15 minut.

Trwa dopracowywanie procedur, które pozwolą przyśpieszyć odprawę i usprawnić kontrolę bezpieczeństwa. Opracowywane są także zasady kierowania potokami pasażerów na terenie lotniska w taki sposób, aby kibice rywalizujących drużyn nie spotkali się.

Eksperci UEFA po każdej wizycie kontrolnej przyznają warszawskiemu lotnisku kolor zielony oznaczający bardzo dobry stan przygotowań do mistrzostw.

Przemysław Przybylski
Rzecznik Prasowy Lotniska Chopina

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.