Najpopularniejsze kierunki lotów w listopadzie 2010 – raport – Portal PR - 24PR
Najpopularniejsze kierunki lotów w listopadzie 2010 – raport

05.12.2010 Kategoria: turystyka. Autor: biuro prasowe

Centrum Rezerwacji Tanie-Loty przedstawia raport sprzedaży biletów lotniczych w minionym miesiącu. Tym razem najpopularniejszym miastem docelowym był nie Londyn, lecz Bangkok. Nieco zmalało natomiast powodzenie dotąd topowych europejskich stolic: Paryża i Barcelony. W listopadzie klienci serwisu latali najczęściej parami, wybierali regularne linie lotnicze i bilety w dwie strony. 
Początek nowego sezonu wpłynął znacząco na statystyki sprzedaży biletów lotniczych do poszczególnych miast na świecie. Zarówno nowe zimowe siatki połączeń wprowadzone w listopadzie, jak i listopadowe promocje linii lotniczych na wybrane trasy, spowodowały przetasowania w rankingu najchętniej obieranych przez użytkowników celów podróży.

Londyn, niepodzielnie dotąd panujący wśród topowych kierunków podróży lotniczych, spadł w rankingu na 2. miejsce. Sprzedaż biletów do stolicy Anglii spadła w listopadzie o 0,5 proc.
Również na bilety do Paryża i Barcelony zdecydowało się znacznie mniej klientów niż w sezonie letnim. Na popularności zyskały m.in. Bangkok, Bruksela i Lizbona. Nowy Jork i Chicago wypadły z pierwszej 10. najczęściej rezerwowanych kierunków lotów (łącznie niespełna 2 proc. wszystkich rezerwacji na oba kierunki).

Lista 10 najpopularniejszych kierunków w listopadzie przedstawia się następująco:

1 (+1)Bangkok
2 (-1)Londyn
3 (-) Rzym
4 (+6)Lizbona
5 (+12)Frankfurt
6 (-4)Paryż
7 (+4)Bruksela
8 (+1)Madryt
9 (-4)Barcelona
10 (+4)Stambuł

Na 1. pozycję Bangkoku w zestawieniu największy wpływ miały liczne promocje linii lotniczych (głównie regularnych), oferowane w listopadzie.

Najpopularniejsze miasta wylotu
Tradycyjnie najwięcej, bo blisko 70 % lotów zarezerwowanych na Tanie-Loty.com.pl, obsłużyło lotnisko w Warszawie. Na drugim miejscu znalazł się Kraków (10% rejsów), a za nim kolejno: Port Lotniczy Gdańsk Rębiechowo (8%), Port Lotniczy Wrocław Strachowice (6,5%), Lotnisko Poznań Ławica (3%), Rzeszów oraz Szczecin. W przypadku dalekich lotów głównymi zagranicznymi miastami przesiadkowymi był Londyn oraz Frankfurt.

Towarzysze podróży, rodzaje biletów, ubezpieczenia
Ponad 60% wszystkich rezerwacji w serwisie Tanie-Loty.com.pl dokonano na połączenia regularnymi liniami lotniczymi. Pasażerowie rezerwowali głównie loty w dwie strony – ok. 80% rezerwacji dotyczyła właśnie lotów powrotnych. 62% klientów zakupiło bilety podwójne, a 30% pojedyncze. Około 15% klientów wraz z biletami lotniczymi wykupiło dodatkowe ubezpieczenia: kosztów rezygnacji z podróży, NNW, kosztów leczenia oraz Assistance.

Źródło: Tanie-Loty.com.pl

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.