Nie wymieniaj akumulatora bez sensu – Portal PR - 24PR
Nie wymieniaj akumulatora bez sensu

16.12.2010 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Mogłoby się wydawać, że wymiana akumulatora samochodowego to bardzo prosta czynność, którą można wykonać samodzielnie we własnym garażu. Jednak nic bardziej mylnego. Pozorna oszczędność może nas wiele kosztować.

Wśród wielu kierowców panuje przeświadczenie, że akumulator samochodowy to tylko część eksploatacyjna, która prędzej czy później ulegnie uszkodzeniu i niczym przepaloną żarówkę należy zastąpić go nowym produktem, a problem zostanie automatycznie rozwiązany. Jednak o ile wymiana przepalonej żarówki jest sprawą prostą i zazwyczaj można ją wykonać samodzielnie (oczywiście pod warunkiem, że producent naszego samochodu nie zrobił nam niespodzianki i nie zaprojektował auta tak, że wymiana żarówki powoduje konieczność demontażu np. zderzaka lub błotnika), to w przypadku kiedy nasze auto rozładowało się niczym telefon komórkowy lepiej zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Czy to na pewno wina akumulatora?

Niewielu kierowców wie, że przed zamontowaniem akumulatora bezwzględnie należy dokonać kontroli obwodu ładowania. Nowy produkt można zamontować jedynie pod warunkiem, że prąd ładowania jest odpowiedni a sam system działa sprawnie i nie powoduje ubytków energii. – wyjaśnia Maciej Geniul ekspert z serwisu MotoIntegrator. 

Jak się okazuje te czynności pozwalają zdiagnozować przyczynę usterki jaką jest rozładowanie akumulatora.

Brak energii może być spowodowany przez różne uszkodzenia. Jednym z nich może oczywiście być wadliwy akumulator, jednak równie dobrze winowajcy można szukać w źle zamontowanym systemie car-audio lub nieprawidłowo działającym układzie ładowania. – dodaje Maciej Geniul.

Pozorna oszczędność

Jednak, żeby sprawdzić te ważne parametry trzeba posiadać odpowiedni sprzęt… i oczywiście wiedzę, której nie sposób wymagać od użytkownika samochodu. Dlatego samodzielny montaż akumulatora bez kontroli może być tylko pozorną oszczędnością.

Sprawny akumulator zamontowany w nieprawidłowo działającym samochodzie może ulec przedwczesnemu uszkodzeniu. Dlatego sama jego wymiana, bez niezbędnej kontroli osprzętu i zdiagnozowania przyczyny usterki może narazić nas na niepotrzebne nerwy a także koszty. – tłumaczy przedstawiciel MotoIntegratora

Dodatkowo warto pamiętać, że w przypadku kiedy akumulator zostanie uszkodzony w wyniku złej eksploatacji, jego producent zastrzega sobie prawo do nie przyjęcia reklamacji i odmowy zwrotu pieniędzy.

Skuteczne rozwiązanie bez wychodzenia z domu

Najlepszym wyjściem z sytuacji, kiedy borykamy się z problemem rozładowanego akumulatora,

jest zlecenie tej pozornie prostej naprawy specjalistom. Jeśli jednak nie wiemy który warsztat jest godny zaufania, posiada odpowiedni sprzęt i wiedzę to warto rozważyć możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy platformy MotoIntegrator. Wszelkie formalności można załatwić nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę www.mi.eu, zarejestrować się i zgłosić usterkę.

Konsultanci MI doradzą nam jaki akumulator najlepiej sprawdzi się w naszym samochodzie i umówią nas na wizytę w warsztacie gdzie kompetentny personel dokona diagnozy i ewentualnej wymiany części.

Sieć warsztatów współpracujących w ramach projektu MI jest odpowiednio duża i obejmuje całą Polskę, dlatego zawsze można liczyć na pomoc specjalistów w dogodnej lokalizacji. Dużą zaletą jest także szeroki asortyment produktów wysokiej jakości, którą zapewnia największy dystrybutor części zamiennym w naszym kraju – firma Inter Cars SA.

Biuro prasowe MotoIntegrator – www.MI.eu – Warsztat on-line

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.