Nowa witryna sieci sklepów ABRA – Portal PR - 24PR
Nowa witryna sieci sklepów ABRA

02.12.2010 Kategoria: Dom i ogród, INTERNET. Autor: biuro prasowe

ABRA chce zwiększyć procentowy udział przychodów pochodzących z e-handlu w stosunku do tradycyjnego systemu sprzedaży. Uruchamiając nową wersję e-sklepu spółka zintegrowała go z własną stroną firmową, rozszerzyła oferowany asortyment oraz wprowadziła szereg nowych rozwiązań, których celem jest pozyskanie nowych e-klientów.
W ostatnim kwartale roku obrotowego 2009/2010 spółka odnotowała w sklepie internetowym niemal 100% wzrost przychodów w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

– Chcemy utrzymać ten trend. Nowowprowadzone elementy naszej polityki sprzedażowej w internecie powinny przyczynić się do jego dalszego wzmocnienia – mówi Piotr Krzanowski, Prezes Zarządu ABRA S.A.

W przyszłym roku obrotowym ABRA planuje ponad dwukrotnie zwiększyć przychody pochodzące ze sprzedaży internetowej. Plany nie zaskakują zważywszy, że dynamicznie rosną wskaźniki popularności meblowego e-sklepu. Po dwóch latach działalności sklepu ilość wizyt na stronie zwiększyła się 8-krotnie. Spółka planuje dalszą ekspansję na tym polu. Ma jej w tym pomóc nowa e-inwestycja. Uruchomienie nowej platformy sprzedażowej, które zostało skorelowane z wdrożeniem nowej formuły firmowej strony WWW, ma przyciągnąć do e-sklepu nowych klientów.
Bardzo liczymy na wchodzące w dorosłe życie pokolenie Polaków, dla których zakup mebli, ubrań czy sprzętu RTV przez internet nie stanowi żadnego wyzwania, a jest naturalną konsekwencją rozwoju e-społeczeństwa. Dla dużej rzeszy osób wyznacznikiem udanych zakupów nie jest już sklepowy rabat, lecz czas od podjęcia decyzji o zakupie do jej realizacji. Dzisiaj dysponujemy narzędziami, które skracają go w znaczny sposób – mówi Piotr Krzanowski, prezes zarządu ABRA S.A.

Nowa witryna ABRY została zintegrowana. W miejsce dawnych dwóch stron – firmowej oraz sklepu internetowego powstała jedna platforma informacyjno-zakupowa.

Pierwszy sklep internetowy ABRA rozpoczął swoją działalność w styczniu 2007 r. Przez pierwsze 3 miesiące e-sklep funkcjonował na terenie województwa dolnośląskiego, by w kwietniu 2007 r. rozpocząć sprzedaż na terenie całego kraju. Od samego początku e-sklep oferował nabywcom taki sam asortyment jak w sklepie tradycyjnym: sofy, narożniki, zestawy wypoczynkowe, ścianki, stoliki kawowe, materace, biurko i krzesła biurowe, systemy meblowe, sypialnie, młodzieżowe, a we wrześniu 2009 w ofercie dodana została nowa kategoria produktowa – DEKORACJE: obrazy, zegary, skrzynki na klucze, tekstylia oraz wieszaki.

Powstała w 1990 r. sieć sklepów ABRA obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Spółka rozpoczyna tworzenie sieci franczyzowej. W przeciągu 4 lat ABRA przewiduje zwiększenie ilości posiadanych sklepów z prawie 80 do 150 w całej Polsce.

Adres strony internetowej: www.abra-meble.pl/.

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.