Ogólnopolski konkurs edukacyjny „Planeta Energii” – Portal PR - 24PR
Ogólnopolski konkurs edukacyjny „Planeta Energii”

18.12.2010 Kategoria: Konkursy. Autor: biuro prasowe

Tylko do 15 stycznia nauczyciele uczestniczący w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Planeta Energii” mają czas na składanie sprawozdań z przeprowadzonych działań i włączenie się do współzawodnictwa o 2-dniową wizytę interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego oraz inne atrakcyjne nagrody.

Sprawozdania, na podstawie których zostaną wyłonieni zwycięzcy organizowanego przez Grupę ENERGA konkursu, można składać poprzez stronę internetową.

Konkurs „Planeta Energii” trwa od września do końca grudnia bieżącego roku. Skierowany jest do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych w całym kraju, a jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. Dzięki przygotowanym przez Grupę ENERGA materiałom dydaktycznym, nauczyciele biorący udział w konkursie mają możliwość przeprowadzenia lekcji, z których najmłodsi dowiedzą się m.in. skąd się bierze prąd i jaką rolę pełni w naszym życiu, jakie są podstawowe źródła energii elektrycznej oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska z niej korzystać. Dowiedzą się także jak bezpiecznie posługiwać się urządzeniami elektrycznymi oraz jak prawidłowo zachować się w pobliżu obiektów energetycznych.

Potwierdzeniem udziału w konkursie oraz podstawą do wyłonienia zwycięzcy są sprawozdania z przeprowadzonych działań, które nauczyciele muszą złożyć do 15 stycznia 2011 roku. Sprawozdania można składać na dwa sposoby: wypełniając odpowiednie formularze bezpośrednio na stronie internetowej lub wysyłając je pocztą.

Nagrodą główną w konkursie jest 2-dniowa wizyta „Planety Energii” – interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego. Wiosną 2011 roku „Planeta” odwiedzi 10 miejscowości, z których pochodzić będą zwycięskie klasy. W miasteczku na dzieci czekać będzie wiele atrakcji, w tym film 3D opowiadający historię Energoludków oraz eksperymenty naukowe przygotowane i prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W konkursie wyróżnionych zostanie 50 klas. Każdy uczeń z wyróżnionej klasy otrzyma książeczkę „W krainie prądu elektrycznego”, edukacyjną zabawkę związaną z energią elektryczną oraz film na DVD z wirtualną wycieczką po elektrowni wodnej. Nauczyciele nagrodzonych i wyróżnionych klas otrzymają specjalne certyfikaty poświadczające ich wkład w organizację akcji popularyzujacej wśród dzieci zagadnienia związane z energią elektryczną.

Szczegóły oraz regulamin konkursu: http://www.planetaenergii.pl/konkurs.xml

Formularze sprawozdania do wypełnienia online lub pobrania (strona dostępna po zalogowaniu): http://www.planetaenergii.pl/nauczyciel/materialy_dydaktyczne.xml

Organizatorem konkursu jest Grupa ENERGA. 

Patronem akcji są portale Sieciaki.pl, ZielonaLekcja.pl oraz Ekologia.pl.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.