Pancerny Land Rover Discovery 4 – Portal PR - 24PR
Pancerny Land Rover Discovery 4

23.12.2010 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Land Rover – brytyjski producent samochodów terenowych – wprowadził na rynek pancerną wersję modelu Discovery 4. Samochód zapewnia nie tylko wysoki standard bezpieczeństwa balistycznego, ale także umożliwia dotarcie nawet w najtrudniej dostępne miejsca.

Discovery 4 w wersji opancerzonej jest wizualnie nie do odróżnienia od modelu dostępnego w salonach Land Rovera. Specjalny pakiet opancerzenia zapewnia bezpieczeństwo zgodnie z europejskimi standardami BS EN1522 na poziomie FB6 oraz BS EN 1063 na poziomie BR i chroni pasażerów przed zdetonowanym w pobliżu pojazdu ładunkiem wybuchowym o wadze 15 kg.

„Discovery 4 w wersji pancernej powstał we współpracy z liderami branży, dzięki temu gwarantuje komfort jazdy i wysoki poziom bezpieczeństwa w trudnym terenie. To doskonała oferta dla agencji rządowych, organizacji oraz osób prywatnych, które przebywają w miejscach zagrożonych” – powiedział John Graham, menedżer ds. komercyjnych projektów zbrojeniowych w Land Rover.

Pancerny Land Rover Discovery 4 zapewnia te same właściwości terenowe, które znane są ze standardowego modelu, posiada także dodatkowe cechy, które czynią go bezpieczniejszym i bardziej stylowym. W porównaniu z poprzednim modelem – Discovery 3 – samochód wyposażony jest w 5-litrowy benzynowy silnik V8, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera oraz jest luksusowo wykończony najwyższej jakości skórzaną tapicerką. Pomimo, że kompleksowy system opancerzenia podniósł całkowitą masę samochodu aż do 3.550 kg, dzięki zastosowaniu udoskonalonej 6-stopniowej automatycznej skrzyni biegów pancerna wersja Discovery 4 osiąga przyspieszenie od 0-100 km/h jedynie w 10,6 sekundy. Wszechstronne wnętrze o ładowności 500 kg z łatwością pomieści pięć dorosłych osób oraz ich bagaż.

„Pomimo wagi, która w związku z dodatkowym opancerzeniem uległa podwyższeniu, Land Rover Discovery 4 zachowuje swoje znakomite właściwości jezdne w każdym terenie. Zastosowanie systemu Terrain Response® sprawia, że nawet w najtrudniejszych warunkach pasażerowie będą mogli dotrzeć do celu, a zgodność ze standardem balistycznym B6 sprawia, że bez problemu przetrwają nawet wybuch miny przeciwpiechotnej – powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover.

Land Rover Discovery 4 w wersji opancerzonej jest wyposażony w niezależne zawieszenie pneumatyczne. Samochód posiada w standardzie specjalistyczne opony do jazdy w trudnym terenie Goodyear Wrangler HP All Weather Tyre.

Land Rover Discovery 4 w wersji pancernej posiada pełną 3-letnią gwarancję (80.000 km) zarówno na samochód, jak i opancerzenie. Dodatkowo, firma zapewnia dedykowanego konsultanta ds. bezpieczeństwa, który ściśle współpracuje z klientem w procesie sprzedaży w celu doboru optymalnego wyposażenia pojazdu. W trakcie użytkowania samochodu pakiet wsparcia zawiera szkolenia kierowców i obsługę specjalistów.

Więcej informacji www.landrover.pl

Informacje dodatkowe:

Land Rover to brytyjski producent samochodów terenowych przeznaczonych zarówno na rynek cywilny, jak i wojskowy. Pierwsze Land Rovery powstały w roku 1948. Początkowo były wytwarzane przez firmę Rover, a od roku 1975 Land Rover stał się niezależną marką. W 1994 roku markę Land Rover przejął koncern BMW, który w roku 2000 sprzedał go do koncernu Ford Motor Company. W 2008 roku Land Rover stał się własnością indyjskiego koncernu Tata Motors. Obecnie siedziba firmy mieści się w Gaydon, w Wielkiej Brytanii.

Podstawowy model Land Rover Defender, produkowany nieprzerwanie od 1948 roku, jest znany z doskonałej trwałości i ponad przeciętnych możliwości jazdy w ciężkim terenie. Od 1970 roku firma produkuje także bogato wyposażone samochody Range Rover. Obecnie modele samochodów Land Rover to: Discovery 4, Freelander 2, Range Rover, Range Rover Sport, Defender.

W 2009 roku Land Rover zaprezentował koncepcyjny model LRX. Jego oficjalna premiera miała miejsce 30 września 2010 roku na Tagrach Motoryzacyjnych w Paryżu, a do produkcji zostanie wprowadzony na początku 2011 jako Range Rover Evoque. Będzie to najmniejszy, najlżejszy i jednocześnie najbardziej ekologiczny samochód marki.

Więcej informacji na temat marki Land Rover znajdą Państwo na www.landrover.pl

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.