Pierwsza podróż samochodem z niemowlakiem – Portal PR - 24PR
Pierwsza podróż samochodem z niemowlakiem

27.12.2010 Kategoria: Dziecko. Autor: biuro prasowe

Obowiązkiem każdego rodzica jest przewożenie dziecka w foteliku samochodowym. Fotelik samochodowy ma za zadanie chronić dziecko będące pasażerem samochodu przed skutkami wypadku. Aby jednak spełniał on swoje zadanie musi być odpowiednio dobrany.

Głównym kryterium, którym powinniśmy się kierować jest wybór fotelika odpowiednio przeznaczonego do wagi, wzrostu i wieku dziecka. Powinien on być również opatrzony odpowiednim certyfikatem bezpieczeństwa.

Mimo, iż foteliki samochodowe są kosztowne, lepiej zakupić nowy niż wcześniej używany. Daje nam to większą gwarancję, że nie posiada on żadnych uszkodzeń i spełnia wszystkie aktualne normy. Na rynku istnieje duży wybór fotelików samochodowych, nie oznacza to jednak, że wybór jest łatwy. W wyborze fotelika oprócz odpowiednich oznaczeń powinniśmy również wziąć pod uwagę indywidualne preferencje dziecka i kierować się jego wygodą – fotelik ma zapewnić bezpieczeństwo oraz  komfort jazdy. Dlatego warto zwrócić uwagę na to czy istnieje: możliwość regulacji oparcia oraz zagłówka, czy siedzisko jest wystarczająco obszerne, aby nie krępowało ruchów dziecka, czy materiał z którego jest wykonane obicie zapewnia odpowiedni przepływ powietrza, czy szelki posiadają ochraniacze, które chronią przed uciskiem itp. Są to istotne elementy, które sprawią, że podroż samochodem będzie komfortowa i bezpieczna dla naszej pociechy.

Pierwszą podróż jaką dziecko odbywa samochodem jest powrót ze szpitala do domu. Dlatego warto już wcześniej pomyśleć o zakupie odpowiedniego fotelika samochodowego. Zakup powinien być bardzo dobrze przemyślany i uwzględniać potrzeby dziecka. Ważne jest, aby fotelik  był wygodny dla noworodka, dlatego warto zwrócić uwagę jaki posiada kształt. Niestabilna główka noworodka, słabe kręgi szyjne oraz wciąż rozwijające się stawy biodrowe wymagają szczególnej ochrony.  Fotelik powinien być tak skonstruowany, aby zapewniał dziecku równomierne rozłożenie masy ciała.

Świetnym rozwiązaniem jest zakup Wkładki do fotelika JJ Cole – rozmiar mały  ze sklepu www.babymama.pl.  Została zaprojektowana tak, aby idealnie dostosowywała się do ciała dziecka. Zapewnia przez to ochronę niestabilnej jeszcze główce, słabym kręgom szyjnym oraz wciąż rozwijającym się stawom biodrowym. Posiada możliwość zmiany wielkości, dzięki czemu można dostosować ją do rosnącego maluszka. Jest wykonana z wysokiej jakości materiału i  jest łatwa w  utrzymaniu w czystości – nadaje się do prania w pralce.  

Wkładki do fotelików JJ Cole przeszły badania zderzeniowe Crash-FMVS213S. Produkt ten został oparty na znajomości budowy anatomicznej niemowląt oraz zrozumieniu potrzeb najmłodszych.

Wkładka do fotelika mała JJ Cole – www.babymama.pl 69 pln

Sklep znajduje się w Warszawie-Stokłosy, ul. Dunikowskiego 10

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.