PKO Bank Polski Mecenasem Nagród Kisiela – Portal PR - 24PR
PKO Bank Polski Mecenasem Nagród Kisiela

07.12.2010 Kategoria: EVENT. Autor: biuro prasowe

Jerzy Buzek, Andrzej Mleczko oraz Krzysztof Olszewski to tegoroczni laureaci nagrody Kisiela. W niedzielę, 5 grudnia 2010 roku w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, których mecenasem jest PKO Bank Polski.

Mija dwadzieścia lat odkąd w 1990 roku pisarz i publicysta Stefan Kisielewski przyznał pierwsze Nagrody Kisiela. Od tego czasu, co roku – z czteroletnią przerwą – najpierw sam autor, a po jego śmierci w 1991 roku Kapituła złożona z dotychczasowych laureatów, przyznaje wyróżnienia w trzech kategoriach – polityk, publicysta, przedsiębiorca. Laureaci wybierani są spośród osób, które w swojej pracy zawodowej mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami.

W tym roku Kapituła zdecydowała o nagrodzeniu: przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, rysownika Andrzeja Mleczki oraz przedsiębiorcy Krzysztofa Olszewskiego – prezesa Solaris Bus & Coach. Tradycją Nagród Kisiela są jednozdaniowe uzasadnienia wyboru laureatów. „Europa się kłania” – głosi uzasadnienie wyboru Jerzego Buzka; „Kisiel by tego nie narysował” – napisano dla Andrzeja Mleczki. „Polska jazda autobusem w świat” – to uzasadnienie dla Krzysztofa Olszewskiego.

Szczególnie cieszy nagroda dla naszego wieloletniego partnera biznesowego – Krzysztofa Olszewskiego i docenienie sukcesu firmy Solaris, konkurującej na światowych rynkach. Odbierając nagrodę Laureat sam podkreślał, że „trzeba mieć wizję, szukać cały czas najlepszych przykładów”, dodał również, że 14 lat temu startował bez pieniędzy, na kredyt, a dziś Solarisy jeżdżą w 22 krajach Europy i w Dubaju.

PKO Bank Polski, jako mecenas obchodów jubileuszu zaangażowany jest w obchody 20-lecia Nagrody Kisiela oraz 100-lecia urodzin Stefana Kisielewskiego. Oprócz wsparcia gali wręczenia Nagród Kisiela, Bank patronuje również cyklowi artykułów poświęconych wspomnieniom o słynnym polskim felietoniście, pisarzu i kompozytorze publikowanych w tygodniku „Wprost”. Jest również mecenasem cyklu wybranych felietonów Stefana Kisielewskiego publikowanych w serwisie internetowym „Wprost”, a wybieranych przez jego syna Jerzego Kisielewskiego.

Źródło: PKO Bank Polski 

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.