Play nowym klientem centrum danych Telehouse.Poland – Portal PR - 24PR
Play nowym klientem centrum danych Telehouse.Poland

15.12.2010 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: biuro prasowe

ATM S.A., świadcząca pod marką ATMAN i Telehouse.Poland usługi telekomunikacyjne dla biznesu, zawarła z operatorem sieci Play umowę na wynajem powierzchni kolokacyjnej w jednym ze swoich centrów danych w Warszawie. Umowa o wartości ponad 3,5 miliona złotych została zawarta na okres kilku najbliższych lat.

Play od kilku lat współpracuje z ATM S.A., korzystając m.in. z usług transmisji danych, dzierżawy łączy i dostępu do Internetu świadczonych przez operatora ATMAN. Przedmiotem nowej umowy jest dzierżawa w jednym z trzech centrów danych ATM S.A. dedykowanej sali serwerowej z pełną infrastrukturą techniczną i telekomunikacyjną.

Bardzo nas cieszy, że udało się pozyskać do naszego nowo oddanego obiektu Telehouse.Poland kolejnego dużego operatora telekomunikacyjnego jakim jest Play. Specjalnie dla tego klienta przygotowaliśmy dedykowane pomieszczenia w naszym centrum danych tak, aby mógł się w nich zainstalować jeszcze w tym roku — powiedział Maciej Krzyżanowski, wiceprezes ATM S.A. ds. operacyjnych.

Dogodna lokalizacja w ścisłym centrum biznesowym Warszawy, znakomite zaplecze techniczne, a także możliwość przyłączenia się do wielu operatorów sprawiają, że z usług kolokacji w Telehouse.Poland z powodzeniem korzystają wiodące firmy z branży telekomunikacyjnej, finansowo-ubezpieczeniowej, ale także mediów i reklamy.

Telehouse.Poland jest jednym z najbardziej nowoczesnych centrów danych w Polsce, które zostało zaprojektowane na potrzeby kolokacji serwerów i usług telekomunikacyjnych w sposób zapewniający możliwość rozwoju w nadchodzących latach. Obiekt klasy Tier-3 (wg klasyfikacji TIA) o powierzchni ponad 3700 m kw. jest wyposażony w gwarantowane zasilanie 9 MW, system bezprzerwowego zasilania obiektu z sieci energetycznej z dwóch niezależnych źródeł oraz przeciwpożarowy system gaszenia gazowego.

Więcej informacji nt. obiektu na stronie www.telehouse.pl.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.