Rainbow Tours sfinalizowało umowę z Bee & Free – Portal PR - 24PR
Rainbow Tours sfinalizowało umowę z Bee & Free

23.12.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: biuro prasowe

Rainbow Tours sfinalizowało przejęcia 100 procent udziałów spółki Bee & Free. Dla giełdowego touroperatora to długoterminowa inwestycja. Transakcja zostanie sfinansowana z ostatniej emisji akcji serii F.

21 grudnia 2010 roku, zarząd Rainbow Tours podpisał umowę dotyczącą zakupu 100 procent udziałów spółki Bee & Free. Touroperator zapłacił  3 mln 250 tys. złotych. Przeniesienie własności nastąpi 31 grudnia.

Ponadto, dotychczasowi udziałowcy Bee & Free otrzymają dodatkowo milion złotych, o ile w okresie od 1 listopada 2010 do 28 lutego 2011 strata netto spółki nie przewyższy powyższej kwoty. Podstawą określenia wysokości straty będzie rachunek zysków i strat oraz bilans sporządzony przez Bee & Free.

– Ta transakcja jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii Rainbow Tours. Bee & Free  pozostanie marką tanich i popularnych wczasów, a dzięki połączeniu możliwości obu firm na tak konkurencyjnych rynkach, jak Tunezja, Egipt czy Turcja będziemy w stanie zwiększyć ruch i generować większa sprzedaż i marże. Dostrzegamy  także inne zalety przejęcia jak obniżenie kosztów działalności poprzez możliwe synergie zarówno w zakresie kosztów działalności jak i wspólnych zakupów miejsc w hotelach czy czarterów samolotów. Jesteśmy pewni, że posunięcie to będzie korzystne dla obu  stron. Dzięki temu liczymy na przekroczenie pułapu 500 milionów złotych sprzedaży w 2011 roku –tłumaczy Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours.

Źródło: Rainbow Tours

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.