Ranking kont oszczędnościowych Bankier.pl – grudzień 2010 – Portal PR - 24PR
Ranking kont oszczędnościowych Bankier.pl – grudzień 2010

22.12.2010 Kategoria: bankowość, OSOBISTE. Autor: biuro prasowe

W oczekiwaniu na nieuniknioną podwyżkę stóp procentowych nie warto zamrażać oszczędności na długie terminy. Dla osób powierzających swoje środki bankom, dobrą alternatywą wobec lokat są konta oszczędnościowe. Najwyżej oprocentowane dziś rachunki oszczędnościowe przynoszą, podobnie jak lokaty, około 5 procent zysku.
Banki oczekując na decyzję Rady Polityki Pieniężnej i spodziewaną podwyżkę stóp procentowych, zachęcają wysokim oprocentowaniem depozytów długoterminowych – głównie rocznych i dwuletnich. Próbują w ten sposób zgromadzić oszczędności, zanim będą zmuszone podwyższyć stawki. Klienci zdają sobie z tego sprawę, a w okresie oczekiwania na wyższe zyski chętniej wybierają lokaty krótkoterminowe lub konta oszczędnościowe. Czynnikiem skłaniającym do wyboru drugiego rozwiązania jest niewątpliwie szybki i łatwy dostęp do zgromadzonych oszczędności.

Po raz kolejny sprawdzamy, do którego banku najlepiej udać się w celu założenia konta oszczędnościowego i analizujemy zmiany, jakie w tym miesiącu pojawiły się w ofercie kont oszczędnościowych. Do porównania przyjęliśmy kwotę oszczędności na poziomie 10 000 zł i zysk, jaki otrzymamy po upływie jednego miesiąca. W przypadku banków, które oferują kilka rodzajów rachunków oszczędnościowych do rankingu wybraliśmy po jednym, przynoszącym najwyższe zyski.

Wojciech Boczoń, Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz- Bankier.pl

Więcej informacji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-kont-oszczednosciowych-Bankier-pl-grudzien-2010-r-2260782.html.

Źródło: Bankier.pl

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.